ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
T-Mobile Border Steering

T-Mobile wprowadza usługę Border Steering — dla kogo będzie ona przydatna?

Autor: Mateusz Nowak Kategoria: Newsy

T-Mobile poinformował o wprowadzeniu Border Steering. To usługa, która zmniejsza ryzyko niechcianego przelogowania się do zagranicznych sieci na terenach przygranicznych. Korzystając z rozwiązania magentowego operatora można uniknąć niechcianych kosztów.

Jak działa Border Steering w T-Mobile?

Border Steering ma przeciwdziałać logowaniu się użytkowników przebywających w strefach przygranicznych do zagranicznych sieci. Kiedy klient T-Mobile znajdzie się blisko granicy i jego telefon podejmie próby logowania do zagranicznego operatora, usługa będzie przez kilka minut odrzucała te próby. Użytkownik utrzymywany w sieci T-Mobile dostanie SMS-a z informacją o zaistniałej sytuacji.

Efekt? Użytkownik zyska czas na ew. zmianę ustawień wyboru sieci (wyłączenie roamingu lub ustawienie manualnie operatora). To z kolei pozwoli uniknąć nieprzewidzianych kosztów związanych np. ze zużyciem danych w zagranicznej sieci. Po kilku minutach powtarzających się prób przelogowania, lub gdy sygnał sieci macierzystej przestanie być dostępny, np. z uwagi na przekroczenie granicy, usługa umożliwi przelogowanie telefonu, jeśli pozwalają na to ustawienia użytkownika — wyjaśnia magentowy operator. Spędzanie urlopu w górach lub nad morzem, na terenach przygranicznych ma być teraz bezpieczniejsze.

Czytaj także: Styczniowe poprawki zabezpieczeń Windows 11 już gotowe do pobrania

Co z kosztami wprowadzonego rozwiązania? O to nie trzeba się martwić. Usługa Border Steering jest darmowa dla wszystkich, którzy są w T-Mobile.

źródło: informacja prasowa

Sprawdź najnowsze wpisy