ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
PUBG Mobile ponad milion banów

PUBG: Battlegrounds jest od dziś darmowy!

Autor: Borys Francuz Kategoria: Newsy

W grudniu zeszłego roku podczas gali The Game Awards ujawniono, że popularna gra PUBG: Battlegrounds wkrótce przejdzie na model free-to-play. Jak się dziś okazało „wkrótce” jest już teraz! PUBG stał się właśnie kolejną darmową grą akcji.

PUBG za darmo!

PUBG gra

Dla osób, które kupiły PUBG: Battlegrounds, zanim przeszedł on na model F2P przyznano specjalny pakiet pamiątkowy. Zawiera on możliwość ulepszenia konta dzięki przepustce Battlegrounds Plus oraz kilka przedmiotów specjalnych wraz z kwotą 1300 G-COINÓW, czyli waluty używanej w grze. Twórcy tytuły zdecydowali się również podzielić tym, dlaczego przeszli do modelu free-to-play.

Ponieważ PUBG: Battlegrounds stał się globalną marką oraz był powodem wystrzału gatunku Battle Royale jest to idealny czas na przejście do F2P i przywitanie nowych graczy w naszym świecie – powiedział Kim Chang-han, dyrektor generalny Krafton.

Zobacz też: Forza Street umiera! Serwery gry zostaną wyłączone

Tytuł stworzony przez Koreańczyków jest niezwykle popularną grą w formacie Battle Royal. Swoje pierwsze kroki gra stawiała już w 2017 roku. Od tamtej pory przeszła ona przez szereg aktualizacji i zmian w rozgrywce. Podczas pierwszej zapowiedzi przejścia PUBG: Battlegrounds do modelu free-to-play usłyszeliśmy:

W przeciągu ostatnich pięciu lat gra znacząco się rozwinęła. Odkąd wypuściliśmy nasz tytuł we wczesnym dostępie, głęboko wierzymy w to, że oferujemy jedną z najlepszych gier w tym gatunku. Niezależnie od tego, czy rozmawiamy o ośmiu unikalnych mapach, częstych aktualizacjach, czy angażującej rozgrywce wieloosobowej, przejście w model free-to-play to dla nas duży krok. Krok w naszej podróży do rozszerzenia świata gry, który pokochają zarówno nowi gracze jak i jego weterani.

PUBG: Battlegrounds (wcześniej znane pod nazwą PlayerUnknown’s Battlegrounds) jest od dziś dostępny jako darmowa gra wideo. Wraz z tą głośną zmianą wydawca tytułu wprowadził aktualizacje 15.2, która dodaje między innymi wspomniany wcześniej zestaw dla weteranów gry. Na komputerach osobistych tytuł dostępny jest na platformie Steam. Dodatkowo w grę można zagrać także na konsolach Xbox, PlayStation oraz mobilne.

Źródło: Comicbook

Sprawdź najnowsze wpisy