ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

Forza Street umiera! Serwery gry zostaną wyłączone

Autor: Borys Francuz Kategoria: Newsy

Xbox będący wydawcą małopopularnej gry z serii Forza, czyli Forza Street ujawnił, że wkrótce zamknie jej serwery. Mobilna wersja tytułu od Turn 10 Studios zniknie z obiegu w okolicach wiosny tego roku.

Forza Street się kończy!

Forza Street się zamyka!

Szczegóły decyzji podjętej przez wydawnictwo Xbox wciąż są nieznane. Na ten moment wiemy tylko tyle, że Forza Street jest zamykana, aby studio zajmujące się grą mogło przenieść zasoby ludzkie do pracy nad innymi projektami. Oto komunikat wydany przez twórców gry:

Po niezwykle dokładnej analizie podjęliśmy bardzo trudną decyzję o zamknięciu Forza Street. Chcemy, aby nasz zespół skupił się na nowszych i bardziej ekscytujących doznaniach płynących z serii Forza. Zdajemy sobie sprawę z tego, że jest to także ciężka wiadomość dla naszych graczy. Chcemy jednak wyrazić wam naszą wdzięczność i podziękowania za to, że uczestniczyliście razem z nami w podróży do świata gier mobilnych. Forza Street będzie funkcjonować jeszcze do wiosny. W momencie, gdy dostęp do niej zostanie ostatecznie przerwany, nie będziemy mogli już wrócić do gry.

Zobacz też: Premiera STALKER 2 mocno opóźniona – może to i lepiej

Aby osłodzić gorzką dla fanów Forza Street wiadomość, studio Turn 10 zdecydowało się rozdać w ostatnich miesiąc funkcjonowania gry darmowe przedmioty. Niektóre z dostępnych wkrótce gadżetów to nowe samochody, reflektory i inne tego typu niespodzianki. Dodatkowo twórcy zdecydowali się zawiesić możliwość dokonywania zakupów w grze za realne pieniądze. Wszystkie zakupy, których dokonali gracze w ciągu ostatniego miesiąca, zostaną zwrócone na ich konta w najbliższym czasie. Natomiast dla osób, które wciąż mają na koncie środki płatnicze, duża część przedmiotów specjalnych w grze ulegnie przecenie.

Chcielibyśmy powiedzieć „dziękujemy”! Dziękujemy wszystkim graczom, którzy poświęcili swój czas oraz pozostawili u nas swoją opinię i poświęcili się dla tytułu. Forza Street wprowadziła do świata serii kompletnie nowy typ gracza, od którego nauczyliśmy się masy rzeczy. Wiemy, że pożegnanie gry może być trudne, jednak bądźcie świadomi, że jej DNA będzie funkcjonować w naszych następnych produktach. Gry, które tworzymy, mają ekscytować, zachwycać i zaspokajać samochodowe pasje naszych fanów — czytamy w oświadczeniu.

Źródło: Comicbook

Sprawdź najnowsze wpisy