ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Założyciel Signala odchodzi

Twórca Signala rezygnuje – swojego zastępcę znalazł w dawnym WhatsAppie

Autor: Paweł Maretycz Kategoria: Newsy

Założyciel Signala, Moxie Marlinspike, ustąpił ze stanowiska dyrektora generalnego szyfrowanego komunikatora internetowego. Wciąż poluje na stałe zastępstwo, ale w międzyczasie współzałożyciel WhatsAppa, Brian Acton, będzie pełnił funkcję tymczasowego szefa firmy. Tym samym zastąpi go ktoś, kto dawniej był jego największym konkurentem.

Założyciel Signala odchodzi

Marlinspike powiedział, że jego celem zawsze było, aby Signal rozwijał się i utrzymywał bez jego zaangażowania. Jednak do niedawna, to po prostu nie było możliwe. Zaledwie cztery lata temu, wciąż był tym, który pisze wszystkie aplikacje na Androida i kod serwera dla usługi i był jedyną osobą gotową na radzenie sobie w razie awarii. Zajmował się również całym rozwojem produktu, a nawet musiał mieć swojego laptopa pod ręką przez cały czas w przypadku zakłóceń w świadczeniu usług. Dziś sytuacja wygląda zupełnie inaczej. Signal zatrudnia obecnie 30 pracowników, w tym inżynierów, projektantów, personel pomocniczy i zespół kierowniczy. Marlinspike rzadko pisze teraz kod i nie jest wiecznie pod telefonem.

Zobacz też: Składany Honor Magic V oficjalnie – trudno powiedzieć, czy warto było na niego czekać

Biorąc pod uwagę obecną sytuację firmy, Marlinspike powiedział, że czuje się teraz komfortowo, odchodząc ze stanowiska. Poszukiwania nowego lidera trwają już od kilku miesięcy, jednak teraz pojawiło się stosowne ogłoszenie z ofertą pracy. Nim jednak dojdzie do zatrudnienia nowego szefa, to stanowisko to zajmie członek zarządu Signal Foundation, Brian Acton, który zgłosił się na ochotnika do pełnienia funkcji tymczasowego dyrektora generalnego do czasu znalezienia stałego zastępstwa. Acton był współzałożycielem WhatsApp kilka lat temu, a także spędził czas w Yahoo, Apple i Adobe Systems. Marlinspike pozostanie w zarządzie Signala.

Źródło: TechSpot

Sprawdź najnowsze wpisy