Orange poinformował, że jego światłowód ma już milion użytkowników. Zdecydowana większość z nich to klienci pomarańczowego operatora, jednak ok. 50 tysięcy stanowią klienci innych operatorów. Ci oferują im swoje usługi na bazie sieci należącej do Orange. Pomarańczowy operator planuje dalszy rozwój i współpracę z innymi podmiotami telekomunikacyjnymi.

Orange Światłowód ma milion użytkowników

światłowód orange milion użytkowników

Światłowód pomarańczowego operatora ma milion użytkowników, choć dociera do znacznie większej grupy osób. W zasięgu pozostaje ponad 5,8 mln gospodarstw domowych. Spośród tych, którzy korzystają ze światłowodu w Orange, 60% wybrało Orange Love, czyli cały pakiet usług.

Pomarańczowy operator wylicza, że od 2015 roku zainwestował w rozwój sieci światłowodowej prawie 4 mld zł. Zasięg Orange Światłowodu to zarówno sieć wybudowana przez operatora, jak i łącza dostępne dzięki współpracy z kilkudziesięcioma firmami posiadającymi sieci FTTH. Z drugiej strony, wybudowane przez Orange światłowody są udostępniane na rynku hurtowym innym operatorom — informuje Orange. Rozwój współpracy międzyoperatorskiej zajmuje ważne miejsce w strategii pomarańczowego operatora ogłoszonej w ubiegłym roku.

Czytaj także: Orange wprowadza zmiany w ofercie roamingowej w UE — większy limit GB, niższe opłaty

Orange chce osiągnąć sześciokrotny wzrost liczby hurtowych klientów światłowodowych do końca 2024 roku. Dalsze zwiększanie dostępności usług światłowodowych ma się odbywać głównie dzięki współpracy z innymi operatorami, m.in. z operatorem hurtowym Światłowód Inwestycje.

źródło: informacja prasowa

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Mateusz Nowak

Student dziennikarstwa i komunikacji społecznej, interesują go nowe technologie, a także kwestie społeczne i polityczne. W wolnym czasie czyta, słucha muzyki (głównie hip-hop) lub ćwiczy na siłowni.