W grudniu Play wybudował nowe stacje bazowe. Operator zdradził ich liczbę, a także to, ile łącznie posiada takich stacji. Wygląda na to, że wkrótce będzie ich 10 tysięcy.

Nowe stacje bazowe Play — ile ich jest?

Fioletowy operator poinformował na Twitterze, że w grudniu uruchomił 260 nowych stacji bazowych. Łącznie Play ma 9766 takich stacji — to dane z końca 2021 roku.

Rozbudowa sieci stacji bazowych to dobra informacja dla użytkowników usług telekomunikacyjnych. Rozwinięta infrastruktura daje efekty w postaci lepszego zasięgu oraz szybszego transferu danych. Z drugiej strony, klienci fioletowego operatora nadal w niektórych miejscach mogą mieć problemy z zasięgiem. Ostatnio Play zakończył współpracę z T-Mobile w kwestii roamingu krajowego. Jeśli zatem jesteśmy w Play i przebywamy w miejscu, gdzie nie ma zasięgu tej sieci, ale jest zasięg T-Mobile, nie możemy z niego skorzystać. Podobnie sprawa wygląda z Plusem. Na szczęście inaczej jest z Orange — klienci Play mogą korzystać z sieci pomarańczowego operatora.

Czytaj także: Przenoszenie numerów w 4Q2021 – Play tym razem nie ma najgorszej sytuacji

Szczególnie dobrych informacji nie ma dla osób, które wyczekują na eSIM w Play. Jeden z użytkowników Twittera zapytał o tę kwestię fioletowego operatora. Na tę chwilę nie możemy podać konkretnego terminu wprowadzenia usługi — odpowiedział Play.

źródło: Twitter/Play Polska

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Mateusz Nowak

Student dziennikarstwa i komunikacji społecznej, interesują go nowe technologie, a także kwestie społeczne i polityczne. W wolnym czasie czyta, słucha muzyki (głównie hip-hop) lub ćwiczy na siłowni.