ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
OrCam MyEye Pro z nagrodą CES 2022

Trzecie oko – oto produkt nagrodzony podczas CES 2022

Autor: Paweł Maretycz Kategoria: Newsy

Firma OrCam zdobyła nagrodę za innowacyjność na targach CES za swoje urządzenie MyEye Pro montowane na okulary. Pomaga ono osobom niewidomym i niedowidzącym poprzez odczytywanie drukowanego i cyfrowego tekstu, rozpoznawanie ludzi, identyfikację produktów, czy innych obiektów. OrCam zdobył nagrodę zarówno w kategorii CES Innovation Accessibility, jak i Health and Wellness.

OrCam MyEye Pro z nagrodą CES 2022

MyEye Pro montuje się na okularach. Zestaw ten przekazuje informacje wizualne w sposób dźwiękowy, czyli po prostu opisuje, co widzi, lub czyta tekst. Kluczową nową funkcją jest Smart Reading, która działa podobnie jak funkcje Crtl-F, czyli pozwala użytkownikom na uzyskanie konkretnych informacji. I to właśnie to przekonało sędziów podczas CES 2022 do przyznania nagrody temu produktowi. W uzasadnieniu stwierdzili:

Interaktywna możliwość inteligentnego czytania pozwala użytkownikom na doświadczenie dostosowane specjalnie dla nich.

Zobacz też: Oszustwo na „amerykańskiego żołnierza” – kobieta straciła pieniądze… dwukrotnie

Inną nową funkcją jest asystent głosowy OrCam. Użytkownicy mogą mówić do MyEye Pro lub ręcznego OrCam Read, aby aktywować rozpoznawanie twarzy, lub powiedzieć urządzeniu, aby czytało strony w książkach, gazetach i menu restauracji. Jednak to MyEye Pro jest tu szczególnie istotne, ponieważ nie zajmuje rąk i znajduje się mniej więcej tam, gdzie oczy. Jeśli chodzi o sam sprzęt, OrCam Eye Pro jest uaktualnieniem poprzedniego produktu OrCam Eye z szybszym procesorem, dwoma mikrofonami zamiast jednego, dłuższą żywotnością baterii, ulepszonym mocowaniem do okularów i szeregiem mniejszych poprawek. Dzięki ulepszonemu procesorowi, urządzenie nie tylko uruchamia się o wiele krócej, ale także znacznie szybciej identyfikuje przedmioty i rozpoznaje tekst. Oczywiście tu pojawia się pewien istotny problem: osoby niewidome i niedowidzące w Polsce raczej nie skorzystają z pełni jego potencjału, ponieważ wspiera on tylko język angielski.

Źródło: Engadget

Sprawdź najnowsze wpisy