ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

Maserati wystawi zespół w Formule E

Autor: Borys Francuz Kategoria: Newsy

Włoski producent samochodów zdecydował się dołączyć do listy startowej Formuły E w sezonie 2022/23. W wyścigach FE stosuje się jedynie bolidy zasilane silnikami elektrycznymi.

Maserati w Formule E

Maserati Formuła E

W wyścigach samochodowych Formuły E wkrótce poczujemy włoski sznyt. Maserati zdecydowało się wystawić własny zespół w serii wyścigów samochodów elektrycznych. Debiutanckim sezonem Włochów w nowych rozgrywkach będzie kampania 2022/23. Dodatkowo należy zauważyć, że Maserati będzie pierwszą włoską marką, która dołączy do Formuły E.

Producent powraca również do rywalizacji jednoosobowych samochodów sportowych po ponad sześćdziesięciu latach przerwy. Maserati było odnoszącym sukcesy zespołem Formuły 1 w latach 50′ ubiegłego wieku. Natomiast dwumiejscowy pojazd włoskiego producenta – MC12 zdobył łącznie 14 tytułów w rywalizacji samochodów sportowych serii FIA GT w latach 2004-2010.

Zobacz też: Sega otwiera nowe studio w Sapporo!

Maserati ma zamiar upiec dwie pieczenie na jednym ogniu. Włosi chcą odnosić sukcesy na torach Formuły E, jednocześnie wynosząc z nich cenne informacje, które będą mogli wykorzystać przy tworzeniu serii Folgore. Jest to linia pojazdów elektrycznych marki, która została zapowiedziana już jakiś czas temu. Jean-Marc Finot — wiceprezes koncernu zarządzającego marką Maserati, czyli Stellantis Motorsport powiedział:

Poza wejściem do historii tej dyscypliny Formuła E da Maserati możliwość rozwijania laboratorium technologicznego. Pozwoli to nam przyspieszyć proces udoskonalania wysokowydajnego i elektrycznego układu napędowego wraz z jego inteligentnym oprogramowaniem. Jest to plan na tworzenie naszych samochodów sportowych przeznaczonych do użytku codziennego.

Włoski producent samochodów zawita w Formule E, gdy federacja oficjalnie przejdzie na przepisy Gen3. Oznacza to, że w serii wyścigów zobaczymy najszybsze i najlżejsze pojazdy elektryczne. Formuła E wraz z Międzynarodową Federacją Samochodową (FIA) poinformowały, że samochody sygnowane Gen3 będą najbardziej wydajnym bolidami na świecie.

Źródło: Engadget

Sprawdź najnowsze wpisy