ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

Sega otwiera nowe studio w Sapporo!

Autor: Borys Francuz Kategoria: Newsy

Znany japoński producent i wydawca gier komputerowych poinformował o otworzeniu nowej bazy programistycznej Sega Sapporo Studio. Nowy punkt na mapie Segi swoją pracę rozpoczął 1 grudnia 2021 roku.

Sega Sapporo Studio otwarte!

Sega otwiera nowe studio!

Chociaż japońska firma ma już w posiadaniu kilka własnych studiów deweloperskich w kraju (Sonic Team czy Ryu Ga Gotoku Studio), wszystkie one swoją główną siedzibę mają w stolicy – Tokio. Jak sama nazwa wskazuje, nowy punkt Segi będzie miał swoją siedzibę w mieście Sapporo leżącym na wyspie Hokkaido.

Wedle najnowszych informacji nowe studio będzie zajmować się głównie rozwojem, projektowaniem, debugowaniem, sprzedażą oraz importem i eksportem sprzętu wraz z oprogramowaniem do gier. Ponadto w zakres kompetencji Sega Sapporo Studio ma wchodzić planowanie, produkcja i sprzedaż produktów firmy.

Zobacz też: Obraz Rembrandta zeskanowana w niesamowitej jakości – 717 gigapikseli!

Zawarte na stronie internetowej studia oferty pracy sugerują nam również, że w Sapporo będzie tworzyć się także postaci do gry Phantasy Star Online 2. Oddziałem Segi na wyspie Hokkaido zarządzać będzie Takaya Segawa. Japończyk dołączył w szeregi firmy jako projektant w 1992 roku. Segawa jest także głównym producentem Phantasy Star Online 2. W oświadczeniu nowy szef Sega Sapporo Studio objaśnił, czym będzie zajmować się jego oddział. Oto treść wpisu Takaya Segawy:

Chcemy wykorzystać zdobytą już wiedzę, aby móc tworzyć innowacyjne treści oraz dostarczać światu gier nowe i niespodziewane doświadczenia. Firma Sega na przestrzeni ostatnich lat zgromadziła ogromną wiedzę, która pozwoli nam czynnie uczestniczyć w rozwoju rozrywki. Wszystko to będziemy robić z pięknego miasta Sapporo! Nasze nowe miejsce pracy, czyli Sega Sapporo Studio zrobi wszystko, co tylko możliwe, aby jej klienci byli zadowoleni. Ponadto chcemy stworzyć ośrodek, w którym ceni oraz szanuje się swoich pracowników.

Sega w listopadowym oświadczeniu przyznała, że rozważa zainwestowanie blisko miliarda dolarów w tworzenie gier. Ten niezwykle ambitny proces miałby rozciągnąć się na kilka najbliższych lat.

Źródło: Video Games Chronicle

Sprawdź najnowsze wpisy