Huawei Ascend D Quad zadebiutuje jesienią

1 minuta czytania
Komentarze

Huawei Ascend D Quad podczas tegorocznych targów Mobile World Congress wzbudził niemałe zainteresowanie. Ten czterordzeniowy smartfon miał być tańszą konkurencją dla flagowych modeli bardziej znanych producentów, jak HTC czy Samsung. Połączenie wysokiej wydajności, dobrego designu i czystego Androida 4.0 wyglądało na receptę na sukces. Rzeczywistość nie okazała się jednak tak optymistyczna, a Ascend D Quad zostanie wprowadzony na rynek długo po premierze konkurencyjnych urządzeń.

Przypomnijmy, że kilka tygodni temu chiński producent ogłosił opóźnienie premiery czterordzeniowego Ascend D Quad ze względu na braki w dostawach autorskiego procesora K3V2. Okazało się, że jego produkcja została uruchomiona zbyt późno, by umożliwić szybkie wprowadzenie do sprzedaży pierwszej serii smartfonów. Dziś dowiedzieliśmy się, że szacowane rozpoczęcie dystrybucji Huawei Ascend D Quad ma mieć miejsce w sierpniu dla rynków azjatyckich, natomiast Europejczycy na tego smartfona będą musieli czekać aż do października bieżącego roku.

Czy sądzicie, że mimo tak późnej premiery Ascend D Quad będzie miał szansę na rynku? Do października ceny takich smartfonów jak Samsung Galaxy S3 czy HTC One X zostaną zapewne obniżone, więc nowy Huawei będzie musiał być oferowany za niezwykle atrakcyjną kwotę, by mieć szansę na sukces.

źródło: engadget.com 

Motyw