ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Ethereum traci na wartości

Ethereum straciło prawie jedną czwartą swojej wartości w ciągu ostatniego tygodnia

Autor: Paweł Maretycz Kategoria: Newsy


Ethereum jest jedną z niewielu głównych kryptowalut, których wydobycie przy użyciu procesorów graficznych jest wciąż opłacalne. Ma to się jednak zmienić jeszcze w tym roku, gdy przejdzie na model proof-of-stake. Teoretycznie więc możemy w końcu zobaczyć górników porzucających high-endowe GPU, co mogłoby pomóc ustabilizować rynek dla graczy. Jednak biorąc pod uwagę niedobór chipów i problemy z łańcuchem dostaw, nie spodziewajmy się, że zmiany nastąpią z dnia na dzień. Zwłaszcza że mogą oni przerzucić się na jedną z mniej popularnych walut. Zwłaszcza że już teraz wydobycie Ethereum stało się znacznie mniej opłacalne.

Ethereum traci na wartości

Ethereum traci na wartości

Druga największa kryptowaluta pod względem kapitalizacji rynkowej straciła prawie jedną czwartą swojej wartości w ciągu ostatniego tygodnia. Dnia 4 stycznia Ethereum osiągnęło siedmiodniowy szczyt na poziomie 3879 dolarów, a następnego dnia straciło kilkaset dolarów wartości. Przejdźmy jednak do obecnego tygodnia. Otóż w poniedziałek rano Ethereum spadło do około 2939 dolarów, po czym odzyskało nieco wartości do 3044,13 dolarów. Obecnie cena waluty oscyluje w granicach 3020 USD. Jednak wciąż w okresie miesiąca przekłada się to na spadek o 23,69%, z czego najgwałtowniejszy zjazd miał miejsce właśnie czwartego dnia tego miesiąca. 

Zobacz też: Zagadka chatki na Księżycu rozwiązana – co tam robią Chińczycy?

Ethereum osiągnęło swój rekord wszech czasów na początku listopada 2021 roku, kiedy to osiągnęło szczyt na poziomie 4 865,57 dolarów. W ciągu zaledwie trzech miesięcy kryptowaluta ta straciła ponad 37 procent swojej całkowitej wartości. Podobnie jest w przypadku innych kryptowalut, choć straty nie są tak ekstremalne. Bitcoin spadł o około 12 procent w tym tygodniu, z wysokiego poziomu około 47 359 dolarów do około 41 515 dolarów. Bitcoin Cash stracił około 18 procent swojej wartości w ciągu ostatnich kilku dni, podczas gdy Litecoin spadł o nieco ponad 17 procent. Oczywiście, ten rodzaj wahań i przepływów stał się standardem w przestrzeni kryptowalutowej. Nie ma więc co wpadać w panikę ani wieszczyć upadku Etherneum, ponieważ to może wkrótce bić kolejne rekordy.

Źródło: TechSpot

Sprawdź najnowsze wpisy