ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
nauka latania dronami

Bezpłatna nauka latania dronami dla studentów jednej z uczelni – „świetna okazja”

Autor: Mateusz Nowak Kategoria: Newsy

Studenci z Akademii WSB w Dąbrowie Górniczej mogą wziąć udział w nietypowych, bezpłatnych zajęciach. To nauka latania dronami. Szkolenia są częścią projektu finansowanego przez Unię Europejską.

Nauka latania dronami dla studentów

nauka latania dronami

Przepisy prawa lotniczego dotyczące statków bezzałogowych, wykorzystanie w nich kamer termowizyjnych, elementy meteorologii oraz obsługa dronów w praktyce — to zagadnienia, które poznają studenci Akademii WSB w Dąbrowie Górniczej. W bezpłatnych szkoleniach mogą wziąć udział 144 osoby.

To świetna okazja do tego, aby poznać przepisy prawa lotniczego dotyczące statków bezzałogowych. Wielu osobom wydaje się, że można sobie tak po prostu latać dronem, gdzie i kiedy się chce. Są jednak konkretne przepisy mówiące o tym, kto i w jaki sposób może wykonywać loty dronem — mówi dyrektor ds. komunikacji Akademii WSB Michał Łyczak. Jak dodaje, podczas szkoleń trenerzy przedstawią procedury ograniczające ryzyko. Przekażą również wiedzę na temat systemów bezzałogowych statków powietrznych, meteorologii i osiągów systemu bezzałogowego statku w locie. Najważniejszą umiejętnością, którą zdobędą studenci, jest prawidłowe odbywanie lotu dronem w zasięgu wzroku.

Czytaj także: BlackBerry z 5G i fizyczną klawiaturą w 2022 – OnwardMobilty przeprasza za opóźnienia

Szkolenie składa się z 12-godzinnej części teoretycznej i 8-godzinnej części praktycznej. Studenci realizują szkolenia w grupach. Po zakończeniu nauki czeka ich egzamin. Jego zdanie oznacza otrzymanie certyfikatu pozwalającego na swobodne loty dronem do 4kg do wysokości 120 m. Zajęcia z latania dronami nie wchodzą w skład programu studiów.

źródło: Nauka w Polsce

Sprawdź najnowsze wpisy