ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

Take-Two kupuje firmę Zynga za niebotyczną kwotę!

Autor: Borys Francuz Kategoria: Newsy

Producent i wydawca gier wideo — Take-Two nabył przedsiębiorstwo zajmujące się tworzeniem gier przeglądarkowych Zynga. Nowojorska firma wydała na ten zakup milardy dolarów.

Zynga trafia w ręce Take-Two

Take-Two

Gigant branży gier wideo Take-Two ogłosił, że poczynił duże kroki w kierunku rozwijania gałęzi gier mobilnych. Firma przejęła kalifornijskie przedsiębiorstwo Zynga za cenę około 12,7 miliarda dolarów. Take-Two jest już właścicielem takich firm jak Rockstar Games, Codemasters i 2K. Oznacza to, że w ich ręka znajdują się serie gier Grand Theft Auto, Red Dead Redemption, Bioshock czy NBA. Zynga jest natomiast znanym producentem gier mobilnych. Mowa tu o takich tytułach jak CSR Racing, FarmVille i Words with Friends.

Zobacz też: Steam bije rekordy aktywności! Ponad 28 milionów graczy jednocześnie

To strategiczne połączenie naszych firm sprawia, że najlepsze w swojej klasie konsole i wiodące na rynku serie gier komputerowych wchodzą w kolaboracje z ciekawą platformą zajmującą się grami mobilnymi. Platformą, która ma bogatą historię, innowacyjne pomysły i kreatywność — powiedział prezes i dyrektor generalny Take-Two, Strauss Zelnick.

Dokładnie tak samo jak w przypadku wielu innych ruchów kolaboracyjnych ma to na celu zaoszczędzenie kosztów, dzięki współpracy. Take-Two potwierdziło, że umowa pomoże firmie zaoszczędzić około stu milionów dolarów rocznie po dwóch latach jej funkcjonowania. Dodatkowo rynek gier mobilnych jest dla Take-Two ogromną szansą, ponieważ według doniesień branża w ostatnim roku wygenerowała 136 miliardów dolarów, a w 2022 roku kwota ta ma zwiększyć się o osiem procent.

Analitycy rynkowi spekulują, że transakcja zostanie sfinalizowana w pierwszym kwartale 2023 roku. Stanie się to jednak pod warunkiem uzyskania zgody akcjonariuszy i organów regulacyjnych. Wszyscy są jednak zgodni, że kwota, za jaką hegemon branży kupił firmę Zynga, robi wrażenie.

Źródło: Techcrunch

Sprawdź najnowsze wpisy