Galaxy Nexus tymczasowo wraca do Google Play po potyczkach z Apple

Grzegorz Kaczmarek Newsy 2012-07-09

 

Niedawno dużo pisaliśmy o wojnach patentowych, które niewątpliwie stały się już niemal „drugim imieniem” firmy z nadgryzionym jabłkiem w logo. Po jednej z potyczek okazało się, że Google nie może dalej dystrybuować brandowanego logiem Nexus modelu Samsung GT-I9250 na terenie Stanów Zjednoczonych (o czym pisaliśmy tutaj).

Od niedawna smartfon był znów dostępny w Google Play. Wysyłka co prawda miała wynieść 2-3 tygodnie, jednak dla zwolenników systemu Android jest to z pewnością nadal smakowity kąsek zwłaszcza, gdy w życie wejdzie aktualizacja do 4.1 Jellybean.

Obecnie od zakupu do odebrania przesyłki kurierskiej Google Play podaje 1-2 tygodnie oczekiwania. Stało się tak, ponieważ sąd tymczasowo zniósł zakaz sprzedaży ze względu na mocne argumenty podane przez Samsunga.

Pozostaje zadać pytanie, jak długo Nexus będzie mógł być sprzedawany. Tak jak wcześniej podawaliśmy, Google planuje obejść zakaz poprzez aktualizację oprogramowania. Póki co zostaje czekać na „odwołanie się Apple od odwołania się Samsunga” (to naprawdę jest już nudne).

 

Źródło: androidpolice.com

 


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x