motorolacamera-gallery6565656

 

Programy do obsługi aparatu i galerii często różnią się w jakiś sposób u różnych producentów i jest to absolutnie normalne i zrozumiałe. Nie inaczej jest w przypadku Motoroli, chociaż tutaj sytuacja prezentuje się trochę inaczej, ponieważ firma postanowiła umieścić ją także w Sklepie Play oraz dodać parę interesujących nowości dla swoich klientów. Dlaczego to aż tak istotne?

 

Do czasu, gdy te dwie aplikacje nie figurowały w Sklepie od Google’a, użytkownicy musieli czekać na aktualizację od producenta, wprowadzające pewne poprawki w telefonie. Od teraz są zwolnieni z tego obowiązku, co zmniejsza problematyczność przeprowadzenia takiej operacji. Oprócz tego, być może to zachęci także Motorolę do udostępnienia swoich produktów innym, bez względu na posiadany smartfon. Póki co aplikacja jest dostępna dla Moto X (1 i 2 generacja), Moto X Pro, DROID Turbo i Moto Maxx/Turbo na Androidzie 5.1 Lollipop.

 

Poza wspomnianym usprawnieniem od teraz posiadacze Motoroli mogą skanować QR kody bez konieczności instalowania dodatkowego programu. Aplikacja ma wbudowaną funkcję skanowania i automatycznie rozpozna pożądany kod, także kreskowy. Wprowadzono również tworzenie i przenoszenie albumów, które bez problemu mogą powędrować na kartę SD. Życzymy klientom Motoroli miłego korzystania z aparatu!

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Jędrzej Markiewicz

Konferansjer, trener wystąpień publicznych, felietonista.Oby-niedługo magister Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej UAM w Poznaniu.