ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Dock Switch OLED 4K

Nowa konsola Nintendo – co wiemy?

Autor: Borys Francuz Kategoria: Newsy

W internecie pojawiło się sporo doniesień, mówiących o powstaniu nowej konsoli Nintendo. Jednak japoński producent aktualnie zajmuje się modernizowaniem popularnego Switcha.

Nintendo i nowa konsola

konsole nintendo

Mimo wszystko następna konsola autorstwa Nintendo może zostać zaprezentowana szybciej, niż wszyscy myślimy. W marcu tego roku Switch będzie obchodzić swoje piąte urodziny. Od czasu powstania tej konsoli, japońskie przedsiębiorstwo jedynie rozbudowuje produkt o wersje takie, jak Switch Lite (2019) i Switch OLED (2021). Każda z powyższych konsol została wzbogacona także o możliwość zakupu subskrypcji Switch Online. Dodatkowo w przeciwieństwie do swojego poprzednika, czyli Wii U konsola Switch odnosi wielkie sukcesy.

Zobacz też: Twórca Mortal Kombat 11 przerywa milczenie na temat nowej gry

Wystarczy powiedzieć, że Nintendo Switch jest jedną, z najlepiej sprzedających się konsol w historii branży. Jednak w związku z tym, że lada moment Switch skończy pięć lat, fani oczekują pojawienia się nowej konsoli marki Nintendo. Analityk firmy Ampere – Piers Harding-Rolls napisał, że wierzy w powstanie kolejnej konsoli, stworzonej przez Japończyków pod koniec 2024 roku. Specyfikacje nowego produktu pozostają nieznane, ale przedstawiony przez analityka termin jest dosyć szybki, biorąc pod uwagę to, jak sprzedaje się Switch. Harding-Rolls wierzy, że nowa konsola zacznie nową generację i nie będzie to Switch Pro, jak sugerowały plotki.

Aktualnie prognozujemy, że rok 2022 na rynku konsol będzie dosyć słaby. Sprzedaż Nintendo Switch powoli zacznie spadać. Kilka lat niesamowitej rozgrywki na tej konsoli, zacznie dobiegać końca. Pomimo tego uważamy, że cała gałąź urządzeń sygnowanych „Nintendo Switch” po raz kolejny będzie najlepiej sprzedającymi się konsolami roku. W 2022 pułap ten może sięgnąć nawet 21 milionów egzemplarzy. Wszystko dzięki premierze Switch OLED. Trzeba dodać, że nie spodziewamy się premiery Switch Pro w 2022 roku. Debiut konsoli nowej generacji marki Nintendo datujemy na koniec 2024 roku. Nie przekonaliśmy się nawet do tego, czy Japończycy kiedykolwiek wypuszczą model Pro konsoli Switch.

Źródło: comicbook

Sprawdź najnowsze wpisy