ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
PayPal Booking w Rosji

PayPal planuje emisje stablecoina!

Autor: Borys Francuz Kategoria: Newsy

Bardzo ciekawe informacje docierają do nas zza granicy. Przedstawiciele firmy PayPal oficjalnie potwierdzili, że badają rynek kryptowalut.

PayPal z ambitnym planem

Paypal wchodzi na rynek kryptowalut

Amerykańskie przedsiębiorstwo zajmujące się płatnościami internetowymi rozwija swoją działalność w zakresie kryptowalut. Firma już w 2020 roku umożliwiła swoim klientom prowadzenie handlu tą walutą. Użytkownicy PayPala w Stanach Zjednoczonych mogli wtedy dokonywać transakcji za pomocą kryptowalut. Teraz firma ma ambitny plan wejścia na rynek i stworzenie własnego stablecoina. Jose Fernandez da Ponte, starszy wiceprezes do spraw kryptowalut i walut cyfrowych w PayPal, potwierdził w rozmowie z Bloomberg, że firma „bada stablecoiny”. Ponte powiedział również, że PayPal ma zamiar ściśle współpracować z odpowiednimi służbami „jeśli firma zdecyduje się pójść naprzód w tej kwestii”.

Zobacz też: Volkswagen ID. Buzz powstanie! Mamy pierwszą zapowiedź

Cała historia rozpoczęła się od dewelopera Steve’a Mosera. Programista odkrył zaszyfrowany kod i obrazy „PayPal Coina” w aplikacji firmy i szybko przekazał je Bloombergowi. Według tego, co odkrył Moser PayPal Coin będzie wspierany przez dolara amerykańskiego. Logo PayPal Coina ma zawierać oryginalny logotyp firmy z dwoma poziomymi kreskami. Trzeba jednak pamiętać, że są to dopiero wstępne informacje. Rzecznik PayPala w rozmowie powiedział również, że dane, które znalazł Moser w aplikacji są pozostałościami po wewnętrznym hackathonie poprowadzonym przez dział kryptowalut i walut cyfrowych firmy.

Stablecoiny to kryptowaluty, kórych wartości są ściśle powiązane z realnymi wartościami pozostającymi w obrocie (np. złota lub prawdziwej waluty). Zazwyczaj stablecoiny są bardziej stabilne niż ich zdecentralizowane odpowiedniki w postaci kryptowalut. Meta (dawny Facebook) również planował wejść na rynek kryptowalut. Firma chciała stworzyć własny portfel cyfrowy, który byłby obsługiwany przez stablecoiny nazwane Diem. Ostatecznie plan spotkał się z odmową ze strony władz regulujących tego typu przedsięwzięcia. Po czasie firma stworzyła portfel Novi ze stablecoinem nazwanym Pax Dollar.

Źródło: Engadget

Sprawdź najnowsze wpisy