ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

Serial Fallout trafi do Amazonu – znamy szczegóły!

Autor: Borys Francuz Kategoria: Newsy

Temat powstania serialu opartego na uniwersum gry Fallout przewijał się w mediach od kilku lat. Jednak teraz w sieci pojawiły się konkretne informacje, o przeniesieniu hitu od Bethesdy ze świata gier do świata seriali.

Fallout – nowy serial Amazonu

Serial Fallout w produkcji

Kultowa seria gier autorstwa Bethesdy, czyli Fallout pójdzie trendem adaptowania gier wideo na małe ekrany. Amazon zamówił serial oparty na cyklu gier u twórców hitu Westworld. Oznacza to, że serialem Fallout zajmą się Jonathan Nolan, Lisa Joy oraz ich firma Kilter Films.

Seria gier Fallout opowiada o przyszłości jaką wyobrażali sobie Amerykanie pod koniec lat 40′ ubiegłego wieku. Obawiali się oni wojny nuklearnej, która doprowadzi świat do zagłady. Klimat świata przedstawionego w Fallout opiera się na surowym pustkowiu postapokaliptycznych Stanów Zjednoczonych, w którym niebezpieczeństwo czyha na każdym kroku. Jest to poważny i przykry świat, okraszony chwilami ironicznego poczucia humoru.

Zobacz też: Mario Kart 9 w drodze! Co wiemy na ten moment?

Showrunerami serialu zostaną Geneva Robertson-Dworet (Kapitan Marvel) i Graham Wagner (Dolina Krzemowa). Reżyserem pilotażowego odcinka będzie natomiast Jonathan Nolan. Dodatkowo on wraz ze swoją partnerką biznesową – Lisą Joy zostali producentami wykonawczymi serialu. W skład twórców wejdzie jeszcze Athena Wickman z Kilter Films oraz Todd Howard (Bethesda Game Studios) i James Altman (Bethesda Softworks).

Fallout to jedna z najlepszych serii gier w historii. Każda część tej szalenie pomysłowej historii sprawia, że możemy spędzić przy niej niezliczone godziny wraz z rodziną i przyjaciółmi. Jesteśmy niesamowicie podekscytowani naszą współpracą z Toddem Howardem i innymi genialnymi osobami z Bethesdy. Chcemy tchnąć ducha w ten wielki, zawrotny i mrocznie zabawny wszechświat z pomocą Amazon Studios – powiedzieli Joy i Nolan w oświadczeniu.

Produkcja serialu rozpocznie się w tym roku, więc jego debiutu należy spodziewać się w 2023 roku. Fani serii gier są zachwyceni faktem, że w pracy nad serialem będzie pomagać sam Todd Howard, czyli jeden z ojców cyklu Fallout. Obecnie seria sprowadza się do czterech głównych gier oraz kilku spin-offów takich jak New Vegas, czy najnowszy Fallout 76.

Źródło: Flicerking Myth

Sprawdź najnowsze wpisy