ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

Mario Kart 9 w drodze! Co wiemy na ten moment?

Autor: Borys Francuz Kategoria: Newsy

Według najnowszych doniesień dziewiąta odsłona serii Mario Kart jest w planach japońskiego producenta gier Nintendo EPD. Czego możemy spodziewać się po nowej grze wyścigowej z uniwersum włoskiego hydraulika?

Mario Kart 9 – najnowsze doniesienia

Mario Kart 9 trafi do sprzedaży

Według podanych niedawno informacji Mario Kart 9 jest już w drodze i może zaskoczyć fanów serii nowymi rozwiązaniami i sztuczkami. Zdaniem Serkana Toto – analityka firmy Kantan Games gra Mario Kart 9 jest w etapie „aktywnego rozwoju”. Według Japończyka tytuł ma przynieść graczom „nowe zwroty akcji”. Analityk swoimi komentarzami na temat gry podzielił się na łamach serwisu gamesindustry.biz. Oto słowa Serkana Toto na temat zbliżającej się premiery tytułu:

Zdaję sobie sprawę, że Mario Kart 8 Deluxe wciąż sprzedaje się całkiem nieźle na konsoli Nintendo Switch. Jednakże Mario Kart 9 jest już na etapie aktywnego rozwoju (i ma nowy zwrot akcji). Nintendo może popchnąć ten temat jeszcze w tym roku. W kwestii urządzeń mobilnych, Nintendo nie rozwijało ich od czasu premiery Mario Kart Tour w 2019 roku, ale myślę, że rok 2022 ponownie odświeży te gałąź rozrywki.

Zobacz też: FIFA 22 celem ataków hackerów! EA Sports wciąż bezradne

Nintendo wydało Mario Kart 8 na konsole Wii U w 2014 roku. Od tamtej pory Japończycy jedynie aktualizowali zawartość, dostarczając na rynek wersję gry Deluxe na Nintendo Switch w 2017 roku oraz Mario Kart Tour w 2019 roku na urządzenia mobilne. Cała franczyza Mario od tego momentu pozostaje nietknięta.

Seria o włoskim hydrauliku ma się dobrze

Mario Kart ma się świetnie

Powstanie nowej części Mario Kart wydaje się być oczywistym ruchem. Pod uwagę trzeba wziąć tu liczby, które świadczą o genialnej sprzedaży gry na Nintendo Switch. Według statystyk gry z serii Mario Kart były najlepiej sprzedającymi się tytułami na Nintendo 3DS, Wii, Wii U oraz Nintendo Switch. Łącznie Mario Kart sprzedało się w liczbie ponad 100 milionów egzemplarzy na wymienionych platformach.

Wracając do słów Toto – wciąż nie wiemy, co kryje się pod hasłem „nowy zwrot akcji” w Mario Kart 9. Być może, jest to coś związanego z grą Nintendo, która miesza rzeczywistość ze światem wirtualnym. Mario Kart Live: Home Circuit wydano w 2020 roku. Tytuł pozwala graczom ścigać się prawdziwymi zabawkami z serii Mario, przekazując informacje cyfrowe do konsoli Nintendo Switch.

Źródło: Polygon/gamesindrusty

Sprawdź najnowsze wpisy