ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

Quickpic sprzedane do Cheetah Mobile

Autor: Jędrzej Markiewicz Kategoria: Aplikacje
quickpic-cheetahmobile

Jedna z najbardziej popularnych i zachwalanych aplikacji do zarządzania galerią w telefonie właśnie została sprzedana koncernowi Cheetah Mobile. Być może na pierwszy rzut oka nie rozpoznajecie tej firmy, ponieważ w Chinach zajmuje się ona głównie telekomunikacją. Z pewnością jednak większość zna, a nawet korzysta z takich aplikacji jak Battery Doctor, czy Clean Master. O ile dzisiaj nie o tym, czy te programy w ogóle faktycznie coś dają, o tyle zmiana właściciela u tak cenionej aplikacji do przeglądania zdjęć powinna was zainteresować. Niekoniecznie w pozytywnym sensie, bowiem większość może rozczarować.

Cheetah Mobile nie cieszy się zbyt dobrą opinią w androidowym świecie. Ich produkty słyną z setek reklam i z reguły są napompowane do granic możliwości jak największą liczbą funkcji. Z większości z nich albo nie skorzystamy, albo nie dla nich tę aplikację pobraliśmy, przez co niepotrzebnie gospodarują sobie miejsce w telefonie. QuickPic z kolei stawiał od zawsze na minimalizm zamknięty w maksymalnej użyteczności – wszak aplikacja waży zaledwie jeden megabajt. Nic więc dziwnego, że momentalnie pojawiły się głosy niezadowolenia i negatywne komentarze pod adresem Cheetah Mobile. Wyobrażacie sobie korzystać z galerii i przerywać co jakiś czas czynność, żeby wyłączyć uporczywą reklamę?

cheetah-quickpic-comments

Nie zdziwię się, jeśli już niebawem QuickPicowi trochę się przytyje i z 1 MB zrobi się 30. Może jednak w tym przypadku Cheetah Mobile się opanuje i pozostawi aplikację taką, jaką jest, rozwijając jedynie te sprawdzone przez poprzednią firmę rozwiązania. Oby nie było to jedynie … marzenie ściętej głowy.

Sprawdź najnowsze wpisy