ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

NBK wraca do CS:GO! Francuz zawodnikiem MOUZ

Autor: Borys Francuz Kategoria: Newsy

Głośny powrót stał się faktem! Świat Counter Strike’a został dziś opanowany przez Nathana „NBK” Schmitta. Zawodnik wraca do profesjonalnej rywalizacji po przerwie.

NBK zawodnikiem MOUZ

Dwukrotny zwycięzca turniejów rangi Major — Nathan „NBK” Schmitt powraca do rywalizacji na najwyższym poziomie. Francuz został dziś zaprezentowany jako nowy zawodnik niemieckiego zespołu MOUZ. NBK wraca do Counter Strike’a po krótkim epizodzie w grze Valorant

27-latek dołączył do MOUZ na zasadzie wolnego transferu po tym jak wygasła jego dotychczasowa umowa duńskim OG. W czerwcu 2021 roku NBK zakomunikował, że swoją karierę będzie kontynuować w grze Valorant, ponieważ „nadszedł czas na zmiany”.

Zobacz też: FIFA 22 celem ataków hackerów! EA Sports wciąż bezradne

Francuz zagrał nawet w turnieju Valorant u boku swojego byłego kolegi z zespołu — Kenny’ego „kennyS” Schrubera. Jednak wraz z biegiem czasu NBK zaczął zastanawiać się nad swoją decyzją.

W Valorant miałem możliwości oraz dużo ćwiczyłem drużynowo. Jednak zawsze brakowało mi tego czegoś, aby czuć, że jestem tam, gdzie chcę — powiedział Francuz.

W tym punkcie mojej kariery chcę być w miejscu, w którym wierzę w ludzi oraz zdobywanie pucharów bardziej niż w cokolwiek innego.

Fachowcy zauważają, że NBK wnosi do drużyny MOUZ ogromne doświadczenie. Francuz grał bowiem dla najlepszych francuskich drużyn CS:Source oraz CS:GO w ciągu ostatniej dekady.

W czasie trwania swojej kariery Schmitt wygrał wiele międzynarodowych turniejów. Mowa tu, chociażby o dwóch turniejach rangi Major, czyli DreamHacku Winter 2014 oraz DreamHacku Open Cluj-Napoca 2015. Dodatkowo Francuz w latach 2013-2015 regularnie znajdował się w rankingach najlepszych 20 graczy świata według rankingów HLTV.

Ogromne wzmocnienie MOUZ

MOUZ potrzebuje aktualnie bodźca po tym jak z drużyny odszedł Robin „ropz” Kool. Estończyk kilka dni temu przeniósł się do FaZe Clan. Do pierwszej drużyny MOUZ awansował natomiast Ádám „torzsi” Torzsás z Węgier. 19-latek dotychczas występował w akademii niemieckiego zespołu.

Sukces nadchodzi! To tylko kwestia czasu. Zero wątpliwości, że to się uda. Każda z moich byłych drużyn odnosiła sukcesy — komentuje NBK.

NBK zawodnikiem MOUZ

AKTUALNY SKŁAD MOUZ:

Christopher „dexter⁠” Nong
David „⁠frozen⁠” Čerňanský
Aurimas ‘⁠Bymas⁠’ Pipiras
Ádám ‘torzsi⁠’ Torzsás
Nathan „NBK” Schmitt
Dennis „sycrone⁠” Nielsen (trener)
Frederik „acoR⁠” Gyldstrand (gracz rezerwowy)

Źródło: Dexerto

Sprawdź najnowsze wpisy