Głośny powrót stał się faktem! Świat Counter Strike’a został dziś opanowany przez Nathana „NBK” Schmitta. Zawodnik wraca do profesjonalnej rywalizacji po przerwie.

NBK zawodnikiem MOUZ

Dwukrotny zwycięzca turniejów rangi Major — Nathan „NBK” Schmitt powraca do rywalizacji na najwyższym poziomie. Francuz został dziś zaprezentowany jako nowy zawodnik niemieckiego zespołu MOUZ. NBK wraca do Counter Strike’a po krótkim epizodzie w grze Valorant

27-latek dołączył do MOUZ na zasadzie wolnego transferu po tym jak wygasła jego dotychczasowa umowa duńskim OG. W czerwcu 2021 roku NBK zakomunikował, że swoją karierę będzie kontynuować w grze Valorant, ponieważ „nadszedł czas na zmiany”.

Zobacz też: FIFA 22 celem ataków hackerów! EA Sports wciąż bezradne

Francuz zagrał nawet w turnieju Valorant u boku swojego byłego kolegi z zespołu — Kenny’ego „kennyS” Schrubera. Jednak wraz z biegiem czasu NBK zaczął zastanawiać się nad swoją decyzją.

W Valorant miałem możliwości oraz dużo ćwiczyłem drużynowo. Jednak zawsze brakowało mi tego czegoś, aby czuć, że jestem tam, gdzie chcę — powiedział Francuz.

W tym punkcie mojej kariery chcę być w miejscu, w którym wierzę w ludzi oraz zdobywanie pucharów bardziej niż w cokolwiek innego.

Fachowcy zauważają, że NBK wnosi do drużyny MOUZ ogromne doświadczenie. Francuz grał bowiem dla najlepszych francuskich drużyn CS:Source oraz CS:GO w ciągu ostatniej dekady.

W czasie trwania swojej kariery Schmitt wygrał wiele międzynarodowych turniejów. Mowa tu, chociażby o dwóch turniejach rangi Major, czyli DreamHacku Winter 2014 oraz DreamHacku Open Cluj-Napoca 2015. Dodatkowo Francuz w latach 2013-2015 regularnie znajdował się w rankingach najlepszych 20 graczy świata według rankingów HLTV.

Ogromne wzmocnienie MOUZ

MOUZ potrzebuje aktualnie bodźca po tym jak z drużyny odszedł Robin „ropz” Kool. Estończyk kilka dni temu przeniósł się do FaZe Clan. Do pierwszej drużyny MOUZ awansował natomiast Ádám „torzsi” Torzsás z Węgier. 19-latek dotychczas występował w akademii niemieckiego zespołu.

Sukces nadchodzi! To tylko kwestia czasu. Zero wątpliwości, że to się uda. Każda z moich byłych drużyn odnosiła sukcesy — komentuje NBK.

NBK zawodnikiem MOUZ

AKTUALNY SKŁAD MOUZ:

Christopher „dexter⁠” Nong
David „⁠frozen⁠” Čerňanský
Aurimas ‘⁠Bymas⁠’ Pipiras
Ádám ‘torzsi⁠’ Torzsás
Nathan „NBK” Schmitt
Dennis „sycrone⁠” Nielsen (trener)
Frederik „acoR⁠” Gyldstrand (gracz rezerwowy)

Źródło: Dexerto

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Borys Francuz

Entuzjasta angielskiej Premier League, a w szczególności Chelsea. W wolnych chwilach, gdy nie studiuję ani nie pracuję lubię zanurzyć się w historii dobrego filmu lub książki.