ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
błąd z Google Maps trafił do kalendarzy

Dla żartu zmienili nazwę kościoła w Google Maps — błąd trafił do kalendarzy dla gminy

Autor: Mateusz Nowak Kategoria: Newsy

Internauci postanowili zmienić w mapach Google nazwę lokalnego kościoła i nadać mu imię znanego rapera. Błąd z Google Maps trafił do kalendarzy rozprowadzanych w gminie, której władze są zaskoczone całą sytuacją. Pokazuje ona, że bezrefleksyjne kopiowanie treści z internetu nie jest najlepszym pomysłem.

Jak błąd z Google Maps trafił do kalendarzy?

źródło: Memsekcja

Zewnętrzna firma zaproponowała Urzędowi Gminy Lipka zakup kalendarzy ilustrowanych obiektami z okolicy. Urząd zamówił 200 sztuk kalendarza, zakupu dokonały też inne podmioty działające w gminie. Na jednej ze stron można zobaczyć kościół wraz z podpisem Łąkie, od lewej sklep spożywczy Wanda Klimek, następnie budynek mieszkalny i po prawej rzymskokatolicki kościół pw. Bedoesa SBM.

Tak naprawdę kościół na fotografii jest pw. Miłosierdzia Bożego. Bedoes to znany raper, a SBM to wytwórnia płytowa, z którą współpracuje. Urzędnicy z gminy Lipka chcą wyjaśnić z twórcami kalendarza ten błąd, ale tak naprawdę mają już przypuszczenia, skąd on się wziął. Ktoś w mapach Google zmienił patrona kościoła pod wezwaniem Bożego Miłosierdzia na rapera, a właśnie danymi z map posługiwali się twórcy kalendarza — mówi Julita Milczyńska z działu promocji i rozwoju Urzędu Gminy Lipka, cytowana przez TVN24. Przez pomyłkę o gminie zrobiło się głośno w całej Polsce, a jak przyznaje Julita Milczyńska, urzędnicy z Lipki zapoznali się z twórczością rapera, którego pseudonim trafił do kalendarzy.

Czytaj także: FIFA 22 celem ataków hackerów! EA Sports wciąż bezradne

Podobnych żartów powstaje w internecie całkiem sporo. Zazwyczaj nie zdarza się jednak, żeby ich skutki były widoczne np. w oficjalnie dystrybuowanych kalendarzach. Proponujemy, aby inne parafie również wzięły przykład z tej od Bedoesa i wybrały patronów bardziej przemawiających do współczesnych wiernych. Kto by nie chciał uczęszczać na msze do świątyni pod wezwaniem Roberta Makłowicza? – skomentował satyryczny portal Asz Dziennik, który pokazał również zrzut ekranu z Google, na którym widać zmienioną przez internautów nazwę. Obecnie została ona już poprawiona.

źródło: Asz Dziennik, TVN24 Poznań

Sprawdź najnowsze wpisy