ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

FIFA 22 celem ataków hackerów! EA Sports wciąż bezradne

Autor: Borys Francuz Kategoria: Newsy

Wydawca serii gier FIFA — EA Sports wydało oświadczenie, w którym stara się odpowiedzieć na pytania graczy. Dotyczą one licznych prób oraz udanych włamań na konta użytkowników trybu gry FIFA Ultimate Team.

Hackerzy atakują FIFE

Fifa 22 i ea sports mają kłopoty

Każda osoba, która grała w tryb FUT wie, że od kilku lat w najlepsze trwa problem licznych oszustw i ataków hackerskich na konta graczy. Celem takich zabiegów jest kradnięcie monet i kart zawodników zebranych w klubie przypisanym do danego konta.

EA Sports trzeba oczywiście oddać, że przez lata konsekwentnie zwiększało bezpieczeństwo graczy. Jednak próby te okazują się nieefektywne, ponieważ problem hackerów dalej istnieje. Gracze najnowszej odsłony cyklu, czyli FIFA 22 padają ofiarą nowego sposobu wymyślonego przez oszustów z całego globu.

Zobacz też: Najlepsze gry F2P

Nowy „scam” jest zaskakująco prosty. Polega on na tym, że oszuści wchodzą na stronę pomocy technicznej EA Sports i najzwyczajniej w świecie rozpoczynają czat z odpowiednim działem. Podszywając się pod prawdziwych graczy, chcą oni zmienić adres e-mail przypisany do konta. Kolejny krok to uzyskanie dostępu do profili użytkowników na PlayStation oraz Xboxie. Proceder stał się tak powszechny, że cierpią na nim nawet znani streamerzy. Najwięksi z nich stracili już miliony monet, a EA Sports nie wydaje się zbytnio spieszyć z naprawieniem problemu.

W wyniku rozmów różnych stron, które ucierpiały na atakach udało im się dostać od EA Sports oświadczenie. Trzeba obiektywnie przyznać, że nie jest one zbyt pocieszające dla poszkodowanych. Oto jego treść:

Zostaliśmy już poinformowani o ostatnich próbach hackerskich. W tym momencie trwa dochodzenie w tej sprawie.

Komunikat może i nie wprowadza radykalnych zmian w sprawie, ale z drugiej strony daje promyk nadziei, że problem w końcu uda się naprawić. Wiele wcześniejszych przykładów pokazuje nam, że gracze, którzy ucierpieli na atakach, często ostatecznie odzyskują skradzione karty, ale nie monety.

Niezadowolenie wśród graczy tytułu od EA Sports szybko rośnie i nie wyklucza się rozwiązań prawnych sporu. Wielu użytkowników, którzy potracili zarobione monety, decyduje się przeliczyć ich wartość na realne pieniądze.

Źródło: Dexerto

Sprawdź najnowsze wpisy