ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

Nexus 5 (2015) z każdej strony – smartfon LG i Google bez tajemnic, ale czy jest ładny?

Autor: Łukasz Pająk Kategoria: Newsy
nexus lineup

Wrzesień może okazać się ostatnim tak obfitym w premiery miesiącem w tym roku. Jak niedawno mogliśmy się dowiedzieć, nie tylko targi IFA będą ważnym wydarzeniem, na którym poznamy interesujące urządzenia mobilne. Oczywiście mowa o nowych smartfonach od Google z serii Nexus, a w tym wypadku modelu stworzonym ponownie przy współpracy z LG.

Propozycja Huawei zapowiada się… średnio – dla wielu z Was będzie on miał za duży wyświetlacz, ale sporo osób obawia się również o design. W takim razie co z LG? Nexusa 5 poznaliśmy już bardzo dokładnie – specyfikacja ma przypominać flagowego G4 z dodatkami wprowadzonymi razem z Androidem Marshmallow (USB-C, czytnik linii papilarnych). Jednak co z designem? Już widzieliśmy wiele grafik przedstawiających to urządzenie i w głównej mierze nie różniły się one znacząco od siebie. W takim razie zobaczmy Nexusa 5 z każdej strony:

nexus 5 grafika lg google kazda strona

Nie ma już wątpliwości w jakim miejscu LG umieściło klawisz służący do blokowania urządzenia. Jednak widać szczelinę, która dla wielu osób oznacza, że będziemy mieli możliwość zdejmowania pokrywy akumulatora. Osobiście w to wątpię, gdyż widać również tackę na kartę SIM, a wymienny akumulator w serii Nexus to jedynie marzenie.

W takim razie proste pytanie: czy Nexus 5 jest ładnym urządzeniem? Premiera być może pod koniec września, ale co z Huawei? Wierzycie, że lepiej wypadnie niż propozycja LG?

źródło: Twitter

Sprawdź najnowsze wpisy