ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

Volkswagen ID. Buzz powstanie! Mamy pierwszą zapowiedź

Autor: Borys Francuz Kategoria: Newsy

Internet i świat motoryzacji obiegła informacja o zbliżającej się dacie premiery długo wyczekiwanego samochodu od Volkswagena. Termin podania kolejnych informacji o nowym pojeździe za pośrednictwem Twittera ogłosił Herbert Diess.

Volkswagen ID. Buzz — następca ogórka

ID. Buzz zmierza na rynek

Blisko pięć lat od momentu pierwszej prezentacji dotyczącej koncepcji powstania ID. Buzz podczas targów motoryzacyjnych w Detroit, Volkswagen zdecydował się pójść krok dalej. Niemiecki producent samochodów zapowiedział, że nowy pojazd elektryczny jest już niemalże gotowy. Dyrektor generalny koncernu — Herbert Diess opublikował na Twitterze post mówiący, że nowych informacji o mikrobusie możemy spodziewać się 9 marca tego roku.

Informacja ta jest niezwykle ciekawa, ponieważ pomysł stworzenia ID. Buzz krążył w biurach producenta od bardzo długiego czasu. Volkswagen dał projektowi zielone światło dopiero po pozytywnych opiniach środowiska motoryzacyjnego. Pojazd jest hołdem dla kultowego już „ogórka”, który robił furorę w Stanach Zjednoczonych w latach 1950-1980. Fani marki liczą na to, że nowa wersja samochodu pozostanie wierna oryginałowi sprzed lat.

Zobacz też: Elektryczny Chevrolet Silverado zapowiedziany! Potężny pickup trafi na drogi w 2023 roku

Mówi się, że wszystkie akumulatory ID. Buzz zostaną zamontowane na platformie podłogowej. Jakiś czas temu Volkswagen zaprezentował koncepcyjne zdjęcia samochodu wypchanego po brzegi zaawansowanymi technologiami, czujnikami i różnymi innymi sprzętami. Volkswagen zakomunikował również, że nowy mikrobus będzie służył jako element planu stworzenia w pełni komercyjnej sieci przewozów i dostaw, którą producent planuje uruchomić w Niemczech w 2025 roku.

Wciąż nie znamy jednak zbyt wielu szczegółów na temat nadchodzącego elektrycznego mikrobusu. Informacje są tak szczątkowe, że wciąż nie wiemy nawet, czy Volkswagen pozostanie przy koncepcyjnej nazwie ID. Buzz. Mikrobus najprawdopodobniej zostanie wyprodukowany na platformie podłogowe „MEB” autorstwa Volkswagena. Na tej platformie zbudowano już takie pojazdy jak ID.4, ID.5 oraz ID.6.

Źródło: The Verge

Sprawdź najnowsze wpisy