ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
MSI Sonic Red

MSI zaprezentowało klawiaturę ze swoimi autorskimi przełącznikami

Autor: Paweł Maretycz Kategoria: Newsy

MSI już od wielu lat wypuszcza swoje własne klawiatury i myszy, ale  Vigor GK71 Sonic jest pierwszą klawiaturą, w której zastosowano mechaniczne przełączniki Sonic Red. Te nie tylko są pierwszymi switchami firmy, ale też wyróżniają się na tle konkurencji. Otóż wymagają one zaledwie 35 gramów siły nacisku do aktywacji, co stawia je wśród najlżejszych przełączników na rynku.

MSI Sonic Red

MSI Sonic Red

Oczywiście MSI nie byłoby w stanie samo wyprodukować przełączników. Pomogła mu w tym firma Kailh, która również ma 35-gramowy czerwony przełącznik. Nie jest to jednak ten sam produkt po nałożeniu marki MSI. Produkt Kalih ma kształt pudełka, podczas gdy przełącznik MSI ma tradycyjny, krzyżowy trzpień. Oczywiście nie ma gwarancji, że to nie jest różnica czysto kosmetyczna. Oprócz autorskich przełączników klawiatura Vigor K71 Sonic posiada przezroczyste nasadki klawiszy, piankową podpórkę pod nadgarstki, klawisze multimedialne oraz pokrętło regulacji głośności/mediów. Całość jest zamknięta w obudowie z aluminium lotniczego oraz ma wbudowaną pamięć, która mieści trzy profile. Klawiatura będzie kosztować ponad 100 USD, gdy pojawi się na rynku w lutym, prawdopodobnie tylko w Stanach Zjednoczonych. Z czasem jednak powinna zadebiutować także na innych rynkach.

Zobacz też: Niesamowite nowości Android Auto. Podróż będzie jeszcze lepsza!

Osoby, które wolą klawiatury, które zajmują mniej miejsca na biurku i łatwo mieści się w torbie powinny się zainteresować MSI Vigor GK50. W tej nie znajdziemy autorskich przełączników firmy. Zamiast tego klawiatura  wykorzystuje niskoprofilowe, białe przełączniki mechaniczne Kailh, które są przyjemnie klikające. Cechuje ją także odłączany kabel USB. Podobnie jak jej większe rodzeństwo, GK50 posiada podświetlenie RGB, które integruje się z ekosystemem Mystic Light firmy MSI. W momencie premiery w tym roku jej sugerowana cena detaliczna wyniesie 84,99 dolarów, czyli niecałe 400 PLN + VAT. Ta z kolei ma debiutować na terenie Europy i Azji.

Źródło: Tomshardware

Sprawdź najnowsze wpisy