ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

Nie ma takiego piratowania – Popcorn Time kończy działalność

Autor: Bartosz Szczygielski Kategoria: Newsy

Popcorn Time kończy działalność, choć na samym jej początku nic nie zapowiadało takiego scenariusza. Aplikacja, która pozwalała oglądać filmy i seriale pochodzące zazwyczaj z nielegalnych źródeł, już nie działa. Niewielkie też szanse na to, że Popcorn Time powróci, ale to nie pierwsze zawirowania wokół strony, więc niczego nie da się wykluczyć.

Popcorn Time kończy działalność

Popcorn time koniec

Obecnie nie ma większego problemu z dostępem do serwisów VOD. Wprawdzie w Polsce dalej brakuje kilku dużych graczy z Disney+ oraz HBO Max na czele, to i tak nie mamy zbyt dużych powodów do narzekań. Przed kilkoma laty było znacznie gorzej, a w tym roku, jeżeli nic się nie zmieni, Disney+ oraz HBO Max powinny zawitać do Polski. Oglądanie filmów i seriali z nielegalnych źródeł nie jest więc już czymś tak popularnym, jak kiedyś. Oczywiście piractwo dalej występuje i zdaje się, że mnogość serwisów VOD w tym pomaga. W końcu, by mieć dostęp do wszystkiego, co może nas interesować, trzeba opłacać kilka usług.

Nie dziwiło więc to, że wiele osób korzystało z Popcorn Time. Tam można było oglądać filmy i seriale w formie streamingu, co przypominało po prostu korzystanie z Netflixa. Jednak na Popcorn Time treści nie pochodziły z legalnych źródeł. Mogłoby się wydawać, że wielkie wytwórnie filmowe szybko „zabiorą się” za Popcorn Time, ale strona funkcjonowała niemal bez przerw przez kilka lat. Jednak z roku na rok traciła na popularności. Teraz została oficjalnie zamknięta, ale zajmujące się nią osoby, nie podały konkretnych powodów dlaczego tak się stało. Tutaj korzystano z peer-to-peer, więc właścicielom Popcorn Time nie można było udowodnić, że rozpowszechniają pirackie treści. Byli niejako pośrednikiem.

Zobacz też: Rząd pisze list do Meta, by ta przywróciła stronę partii politycznej na Facebooku.

Popcorn Time tracił zainteresowanie już od 2016, co widać na umieszonej na stronie grafice. Trudno ocenić, ile osób będzie za tym rozwiązaniem tęskniło, ale zapewne o wiele mniej, niż przed kilkoma laty.

Źródło: TechCrunch

Sprawdź najnowsze wpisy