ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Apple zostało pozwane

Apple jest warte więcej niż AMD, Intel, Nvidia, Netflix, Disney i Bitcoin razem wzięte

Autor: Paweł Maretycz Kategoria: Newsy

Apple rozpoczęło nowy rok z hukiem, stając się pierwszą publicznie notowaną spółką, która osiągnęła wycenę 3 bilionów dolarów w pierwszym dniu handlu w 2022 roku. Gigant technologiczny z Cupertino na krótko osiągnął poziom 3 bilionów dolarów, gdy akcje osiągnęły w poniedziałek maksimum 182,85 dolarów za sztukę. Po zamknięciu rynku wartość akcji nieznacznie spadła do 182,01 dolarów, co oznacza, że Apple zakończył dzień z kapitałem rynkowym 2,99 biliona dolarów.

Apple warte 3 biliony USD

Apple warte 3 biliony USD

Aby nadać sens tej liczbie, można połączyć wartość firm takich jak AMD, Intel, Nvidia, Netflix, Disney i cały rynek Bitcoina, a Apple jest nadal więcej warte. Osiągnięcie jest w dużej mierze symboliczne, ponieważ opiera się jedynie na wartości akcji, a nie kapitale same firmy. Pokazuje jednak skalę sukcesu firmy. Warto tu przypomnieć, że Apple osiągnęło 1 bilion dolarów kapitalizacji rynkowej w sierpniu 2018 roku i potrzebowało jeszcze tylko dwóch lat, aby dobić do 2 bilionów dolarów. Tytan technologii potrzebował tylko 16 miesięcy, aby dołączyć kolejny 1 bilion dolarów, aby przebić się przez barierę 3 bilionów dolarów.

Zobacz też: Aparat w iPhone 15 Pro – to będzie rewolucja

Oczywiście Apple nie jest jedyną firmą technologiczną o aż tak abstrakcyjnej wartości. Microsoft jest obecnie wyceniany na 2,5 biliona dolarów, a Google nie pozostaje daleko w tyle z kwotą 2 bilionów dolarów. Jak widać, to jednak Apple na tym polu jest firmą dominującą. Jednak z drugiej strony warto pamiętać, że stoi ono głównie sprzętem, kiedy Google i Microsoft skupiają się przede wszystkim na oprogramowaniu.

Źródło: TechSpot

Sprawdź najnowsze wpisy