ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Nowe możliwości Windows 11

TCL Book 14 Go – oto pierwszy budżetowy laptop ARM z Windowsem 11

Autor: Paweł Maretycz Kategoria: Newsy

Firma TCL zaprezentowała swój pierwszy laptop o nazwie Book 14 Go, który sam w sobie jest niezwykłym urządzeniem. Jest to 14,1-calowy laptop z systemem Windows 11, który jest zasilany przez układ Qualcomm Snapdragon, z 12-godzinnym czasem pracy na baterii i łącznością 4G LTE. Podczas gdy laptopy ze Snapdragonem są tradycyjnie droższe, Book 14 Go będzie kosztował równowartość 349 dolarów, czyli około 1400 PLN, gdy pojawi się w wybranych regionach w drugim kwartale.

TCL Book 14 Go

TCL Book 14 Go

Firma była prawdopodobnie w stanie zaoferować tak niską cenę, ponieważ laptop jest napędzany przez Snapdragona 7c. Przy okazji to także dzięki niemu urządzenie ma oferować tak długi czas pracy na baterii oraz zintegrowaną łączność LTE. Teoretycznie jest to więc idealne narzędzie dla pracy zdalnej w przypadku osób, które dużo podróżują i korzystają wyłącznie z aplikacji webowych. Tym bardziej że mowa jest o stosunkowo lekkiej, 1,3 kg jednostce. Pozostaje tu jednak jeszcze kwestia wydajności, która w przypadku tego urządzenia może okazać się dość dyskusyjna. Dlatego też do tej premiery warto podchodzić z ostrożnym optymizmem.

Zobacz też: Motorola moto g71 5G z ekranem OLED debiutuje w Polsce — oto jej cena

Oprócz swojego pierwszego laptopa TCL ogłosiło również swój nowy tablet NXTPAPER 10s. Oferuje on kolorowy, odblaskowy LCD o niskim zużyciu energii, który nie potrzebuje podświetlenia. Do tego został wyposażony w panel antyrefleksyjny. TCL twierdzi, że atrybuty wyświetlacza sprawiają, że patrzenie na ekran jest bardziej komfortowe, co czyni go idealnym do nauki i robienia notatek za pomocą dołączonego rysika T Pen. NXTPAPER 10s będzie początkowo dostępny jeszcze w tym miesiącu w Europie i Chinach w cenie 249 USD, czyli około 1000 PLN.

Źródło: Engadget

Sprawdź najnowsze wpisy