ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
statystyki sieciowe święta play

Statystyki sieciowe Play pokazują, jak spędzaliśmy święta i sylwestra

Autor: Mateusz Nowak Kategoria: Newsy

Statystyki sieciowe to dane, z których można wywnioskować więcej, niż mogłoby się wydawać — Play na ich podstawie określił, jak spędzaliśmy święta i sylwestra. Fioletowy operator sprawdził nawet, o której godzinie wiele osób otwierało świąteczne prezenty.

Statystyki sieciowe Play a święta i sylwester

statystyki sieciowe święta play

Szczyt połączeń głosowych w Play w wigilię przypadł na godzinę 11:00. Z kolei o 17:30 wiele osób zasiadło do stołu z rodziną. To właśnie wtedy bowiem fioletowy operator odnotował zdecydowane zmniejszenie ruchu głosowego. Play przypomina, że w ubiegłym roku w tym aspekcie odnotowano takie same dane.

W wigilię klienci Play wysłali 41,8 mln SMS-ów oraz 4,2 mln MMS-ów. To mniej, niż w 2020 roku, kiedy to w wigilię wysłano 48,6 mln SMS-ów i 4,7 mln MMS-ów. Coraz rzadziej korzystamy zatem z tej funkcji komunikacyjnej np. do składania życzeń. O 18:30 klienci Play najczęściej odpakowywali świąteczne prezenty, choć niektórzy zrobili to już o 16:00. Przynajmniej jeśli chodzi o osoby, które dostały pod choinkę smartfona. Skąd to wiadomo? O wspomnianej 18:30 dostaliście od nas najwięcej SMSów z automatyczną konfiguracją internetu dla nowych telefonów czy tabletów z modemami — wyjaśnia Play.

W sylwestra ruch połączeń głosowych zmalał ok. godziny 20:00. Wiele osób jechało wtedy na imprezę lub spędzało już czas z bliskimi. O 23:45 nastąpił zdecydowany wzrost aktywności, a jej szczyt przypadł na 5 minut po północy. To jednak w sylwestra 2020/2021 ruch głosowy był większy. Za powód można uznać pandemiczne obostrzenia. Rok temu w sylwestra ok. godziny 20:00 Play odnotował zwiększenie wykorzystania internetu. Tym razem było odwrotnie — o tej samej porze z sieci korzystało coraz mniej osób. Tu również winne mogą być obostrzenia, które rok temu zmniejszyły liczbę imprez, przez co więcej osób spędzało czas w internecie.

Czytaj także: InPost i OLX ze strategicznym partnerstwem — podpisano umowę na 5 lat

Szczyt połączeń głosowych z dyspozytorami taksówek w Nowy Rok przypadł na 2:30 i potrwał do 3:30. Wtedy wiele osób wracało z imprez. Zarówno w przypadku Świąt jak i sylwestra większość z nas wraca do Polski – w tym czasie obserwujemy mniejszą liczbę osób z fioletowymi kartami SIM przebywających za granicą — zaznacza fioletowy operator.

źródło, zdjęcie główne: Blog Play

Sprawdź najnowsze wpisy