HTC prezentuje wyniki finansowe – nie jest kolorowo

Newsy

htc-logoSzeroko zapowiadanym celem HTC na rok 2012 było odbudowanie i wzmocnienie wizerunku firmy, produkowanie smartfonów z najwyższej półki i zdobycie znaczącej pozycji na rynku. Zapowiadano, że dzięki sukcesowi urządzeń z serii One wyniki finansowe tajwańskiego producenta za drugi kwartał bieżącego roku będą bardzo dobre, jednak rzeczywistość okazała się mniej optymistyczna.

Zyski HTC wyniosły w drugim kwartale około 250 milionów dolarów, a wynik ten jest o ponad 50% niższy od tego, zanotowanego w tym samym okresie zeszłego roku. Jest to poprawa względem rezultatu za pierwszy kwartał 2012 roku, jednak zdecydowanie nie można mówić o sukcesie tajwańskiego producenta. Źródeł takiego stanu rzeczy doszukuje się w niezadowalającej sprzedaży smartfonów HTC w Europie i problemów związanych z wprowadzeniem urządzeń HTC na rynek amerykański.

Nie przegap
Najlepsze aplikacje z AppGallery – gry i programy, które warto pobrać
huawei appgallery sklep play zastepstwo
AppGallery to jeden z największych sklepów z programami i grami na Androida. Stanowi on część Huawei Mobile Services i już pokrótce przybliżyliśmy Wam, jak tak naprawdę on działa oraz co oferuje. Tymczasem sprawdźmy, co konkretnie skrywa to miejsce. O ile sam sklep prowadzi rankingi tytułów, które cieszą się największym zainteresowaniem, to postanowiłem wybrać dla Was […]

źródło: engadget.com 


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x