ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
PlayStation VR2 specyfikacja

Sony zdradza więcej szczegółów na temat PlayStation VR2 i kontrolerów Sense

Autor: Paweł Maretycz Kategoria: Newsy

Sony ujawniło kilka istotnych szczegółów na temat swojego przyszłego zestawu wirtualnej rzeczywistości na targach CES 2022, zaczynając od potwierdzenia jego nazwy: PlayStation VR2. Będzie on kompatybilny z PS5 oraz z nowymi kontrolerami VR2 Sense. Gogle zaoferują rozdzielczość 2000 × 2040 pikseli na oko, pole widzenia 110 stopni, częstotliwość odświeżania od 90 do 120 Hz i obsługuje 4K HDR. Będzie to więc sprzęt znacznie wyższej klasy od poprzednika.

PlayStation VR2 specyfikacja

PlayStation VR2
Fot. Sony PlayStation VR

PS VR2 oferuje funkcję inside-out tracking, co oznacza, że posiada wiele wbudowanych kamer, które śledzą ruchy głowy i kontrolerów. Firma Sony wprowadziła także nową funkcję sensoryczną dla urządzenia o nazwie Headset feedback, która może sprawić, że gry i doświadczenia będą jeszcze bardziej wciągające. Wykorzystuje ona wbudowany silnik z wibracjami do symulowania wydarzeń w grze — może na przykład naśladować odczucie podwyższonego tętna postaci, gdy ta ukrywa się przed zagrożeniem lub odczucie obiektów przechodzących blisko głowy postaci.

Zobacz też: Mass Effect w Xbox Game Pass na styczeń 2022 – kolejny bardzo dobry rzut gier

Dźwięk 3D i śledzenie ruchów gałek ocznych to kolejne funkcje, które pozwalają się zanurzyć w świecie gry. Zestaw VR może wykrywać ruch oczu, co pozwala na interakcję ze środowiskiem gry w taki sam sposób, jak w prawdziwym świecie. Jeśli chodzi o kontrolery PS VR2 Sense, będą one miały kluczowe funkcje kontrolerów DualSense, w szczególności haptyczne sprzężenie zwrotne i adaptacyjne spusty. Podczas gdy Sony nie ujawniło jeszcze dostępności zestawu, firma ogłosiła jedną z pierwszych gier, które pojawią się na platformie. Horizon Call of the Mountain, gra VR w uniwersum Horizon, jest najwyraźniej tworzona z myślą o PS VR2 i będzie tytułem ekskluzywnym dla tej platformy.

Źródło: Engadget

Sprawdź najnowsze wpisy