ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Facebook blokuje rosyjskie media na całym świecie

Facebook przypomina użytkownikom, że firma zmieniła nazwę na Meta

Autor: Mateusz Nowak Kategoria: Newsy

Choć Facebook zmienił nazwę na Meta, wciąż nie dla każdego ta zmiana jest czymś oczywistym — społecznościowy gigant przypomina o nowej nazwie swoim użytkownikom za pomocą specjalnych komunikatów. Jeśli korzystacie z Facebooka lub Messengera, bardzo możliwe, że niedawno je zobaczyliście lub wkrótce zostaną wam one wyświetlone.

Facebook przypomina o nazwie Meta

Pod koniec października 2021 roku informowaliśmy, że Facebook zmienił nazwę na Meta. Przypomnijmy — nazwa słynnego portalu społecznościowego pozostała bez zmian, a słowem Meta została określona firma macierzysta. Zapewne nie dla każdego użytkownika mediów społecznościowych taka decyzja jest jasna, ale pomóc mogą specjalne komunikaty.

Facebook Ireland Limited zmienił nazwę na Meta Platforms Ireland Limited — tak zaczyna się komunikat wyświetlany użytkownikom Facebooka i Messengera. Dalej mamy informację o aktualizacji regulaminów, zasad dotyczących danych i zasad związanych z plikami cookie. Komunikat jest opatrzony nowym logiem firmy i pogrubionym tytułem Firma Facebook nazywa się teraz Meta. Jeden z przycisków pod komunikatem pozwala zapoznać się z kolejnymi informacjami o firmie. Widać więc, że nie chodziło jedynie o pokazanie zmian w regulaminach, ale również o zaznaczenie zmiany w nazwie.

Czytaj także: Facebook, Instagram, WhatsApp dotknięte atakami phishingowymi – Meta składa pozew

To oczywiste, że firmy chcą być prawidłowo nazywane i kojarzone przez ludzi w taki sposób, jaki zaplanowały. W przypadku dużych i znanych przedsiębiorstw zmiany nazw są jednak trudne do wprowadzenia, bo ludzie przyzwyczaili się już do starych określeń. Dotyczy to zresztą nie tylko firm, lecz nawet państw. Od ubiegłego roku Holandia w swojej oficjalnej komunikacji stosuje jedynie nazwę Niderlandy. Jednak choćby w Polsce większość osób wciąż używa poprzedniego określenia.

Sprawdź najnowsze wpisy