ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
ASUS ROG laptopy 2022 do wszystkiego

Laptopy ASUS ROG na 2022 – gracze nie będą mieli powodów do narzekania

Autor: Bartosz Szczygielski Kategoria: Newsy

Zaprezentowano laptopy ASUS ROG na 2022 rok, czyli nowe sprzęty, które powinny spodobać się graczom. Jak praktycznie co roku i tym razem ASUS postawił na to, by nowe laptopy były po prostu wydajniejsze, a jednocześnie postarał się, by urządzenia były jak najbardziej przyjazne graczom. Oczywiście nie tylko oni mogą z urządzeń korzystać, ale to oni wyciągną z nich najwięcej. Co więc nowego u ASUS-a?

Laptopy ASUS ROG na 2022 – dużo dobrego dla graczy

Jak przystało na laptopy dla graczy, ASUS ROG to urządzenia, które charakteryzują się dużą wydajnością. W 2022 roku możemy się więc spodziewać sprzętów, które wyposażone będą w procesory 12. generacji od Intela czy najnowszych rozwiązań od AMD. Do tego dojdą oczywiście wysokiej klasy karty graficzne (NVIDIA GeForce RTX 3080 Ti / NVIDIA GeForce RTX 3070 Ti), pamięć DDR5-4800 czy nawet chłodzenie z wykorzystaniem ciekłego metalu.

Oczywiście nie zapomniano także o odpowiednich wentylatorach czy chłodzeniu komorą parową. Innymi słowy, wszystko za co gracze doceniają laptopy ASUS ROG zostanie w 2022 dopieszczone i dopracowane. Szybkie ładowanie ma być szybsze (nawet 50% w 30 minut), a jedną z większych zmian, którą docenią gracze, będą nowe wyświetlacze. Tutaj ASUS stawia na odświeżanie oraz czas reakcji, ponieważ będzie to odpowiednio 360 Hz oraz 3 ms. Tutaj też trochę będzie zależało od tego, którą wersję wyświetlacza się wybierze (QHD czy FHD), ale gracze z pewnością to docenią.

Zobacz też: Premiera Samsung Galaxy S21 FE – co oferuje nowy smartfon i ile kosztuje.

ASUS ROG Strix G15/17 oraz SCAR 15/17

Na rynku w 2022 pojawią się nowe wersje ASUS ROG Strix G15 oraz G17, które oprócz swojego charakterystycznego wyglądu będą miały też sporo do zaoferowania. Konfiguracji sprzętowych będzie trochę do wyboru, ale możemy spodziewać się naprawdę mocnych podzespołów. AMD Ryzen 6900HX z grafiką NVIDIA GeForce 3080 Ti. Do tego dochodzić może 32 GB RAM (DDR5) oraz 1 TB PCIe czy akumulator 90 Wh z szybkim ładowaniem USB-C. Wyświetlacz 240 lub 360 Hz w zależności od wybranej rozdzielczości i oczywiście odpowiednie chłodzenie całości. Nie zabrakło także WiFi 6E i różnych wersji kolorystycznych do wyboru.

ASUS ROG SCAR 15/17 to już procesor 12. generacji Intel i9-12900H z grafiką NVIDIA GeForce 3080 Ti. 64 GB RAM (DDR5) oraz 2 TB PCIe, a także akumulator 90 Wh z szybkim ładowaniem USB-C. Podobnie jak w wyżej opisanych laptopach, tutaj także można wybrać wyświetlacz 240 lub 360 Hz. Mamy także złącza Thunderbolt 4, Dolby Vision i Dolby Atmos.

ASUS ROG ZEPHYRUS DUO 16

ASUS zaprezentował także kolejną generację laptopa, który wyposażony jest w dwa wyświetlacze. Ten pomysł nie każdemu musi się podobać, ale trzeba przyznać, że jest odważny. I chyba co ważniejsze, faktycznie może mieć sens. Szczególnie dla twórców internetowych lub osób, które zajmują się np. streamowaniem gier. Podobnie jak w innych laptopach na 2022 roku, tutaj także specyfikacja ma być po prostu dopieszczona. AMD Ryzen 9 6980HX, do 64 GB RAM, chłodzenie ciekłym metalem i szybkie ładowanie akumulatora. Jest także WiFi 6E czy złącze HDMI 2.1, czyli gracze powinni być zadowoleni.

ASUS ROG ZEPHYRUS G14

Wersja ASUS ROG ZEPHYRUS G14 na 2022 rok przychodzi ze zmienionymi proporcjami wyświetlania obrazu (16:10, rozdzielczość QHD, odświeżanie 120 Hz, jasność do 500 nitów), co przełoży się na więcej przestrzeni. Do tego znacznie też ulepszono wyświetlacz na obudowie, więc całość ma się prezentować po prostu lepiej. Procesor i grafika od AMD, szybkie ładowanie przez USB-C i odpowiednie chłodzenie. Wszystko czego mogą potrzebować gracze.

ASUS ROG FLOW 13

ASUS przygotował także rozwiązanie dla tych, którym może zależeć na jeszcze większej mobilności. Nowy ASUS ROG FLOW 13 to tak naprawdę laptop z doczepianą klawiaturą, który może służyć jako przenośna konsola do gier. Wyświetlacz do 4K (60 Hz, proporcje 16:10), procesor 12. generacji Intel i9-12900H z grafiką NVIDIA GeForce 3050 Ti i dysk do 1 TB (SSD). Do tego dochodzi też możliwość podłączenia do XG Mobile, więc o wydajność nie ma się co martwić. Zapowiada się więc naprawdę ciekawy rok dla graczy, którzy chcieli znaleźć dla siebie gamingowego laptopa. Jak widać ASUS ROG ma sporo rzeczy, którymi może się pochwalić.

Źródło: ASUS informacja prasowa

Sprawdź najnowsze wpisy