ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Klawiatura dla PinePhone

Klawiatura do PinePhone już gotowa – każdy może ją kupić

Autor: Paweł Maretycz Kategoria: Newsy

Pine64 jest firmą technologiczną, która od lat sprzedaje sprzęt napędzany Linuksem, w tym podstawowy PinePhone i nadchodzący PinePhone Pro. Pine64 współpracowało ze społecznością PinePhone od miesięcy, aby stworzyć oficjalną klawiaturę dla smartfona, a dwa miesiące po tym, jak projekt został sfinalizowany, w końcu można ją kupić, aby stworzyć wymarzony kieszonkowy komputer z Linuksem.

Klawiatura dla PinePhone

Nowe etui z klawiaturą jest kompatybilne zarówno z PinePhone, jak i nadchodzącym PinePhone Pro, i zajmuje miejsce oryginalnej tylnej obudowy. Ponieważ PinePhone posiada już wewnętrzne piny pogo przeznaczone dla akcesoriów, nie ma żadnych dodatkowych elementów ani kłopotów z połączeniami Bluetooth. Wygląda to bardziej jak UMPC niż telefon z klawiaturą. I z technicznego punktu widzenia tym właśnie jest. Jak podkreśla sam producent:

Zawias posiada konstrukcję 180°, która nie tylko pozwala na pisanie dwoma rękami na powierzchni, ale także na wygodne pisanie kciukami, gdy jest w pełni rozłożona. Wytrawione nasadki klawiszy mogą być łatwo przeniesione do innych układów, takich jak AZERTY lub QWERTZ. Klawiatura posiada otwarty firmware, co oznacza, że każdy, kto posiada odpowiednią wiedzę, może zmienić istniejące funkcje lub dodać nowe.

Zobacz też: Mercedes-Benz VISION EQXX to elektryk przyszłości z wielkim zasięgiem

Etui jest jednak czymś więcej niż tylko klawiaturą — posiada własną baterię o pojemności 6000 mAh, która zasila także smartfon, oraz port USB Typu-C. Możliwe jest także wyjęcie jej i zasilania całości jedynie baterią smartfona. Oba poziomy baterii można sprawdzić za pomocą oprogramowania, ale to od opiekunów każdego systemu operacyjnego PinePhone zależy dodanie wymaganego kodu obsługi. Producent sprzedaje klawiaturę za 49,99 USD, czyli około 200 PLN. Biorąc pod uwagę skalę projektu oraz to, jak bardzo rozszerza ona możliwości smartfona, zmieniając go w zupełnie inne urządzenie, to jest to niezwykle atrakcyjna cena.

Źródło: XDA

Sprawdź najnowsze wpisy