ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Moen Motion control

Oto bateria do zlewu, której nigdy nie będziemy musieli dotykać

Autor: Paweł Maretycz Kategoria: Newsy

Firma Moen uchyliła rąbka tajemnicy na temat swojej najnowszej baterii, którą można sterować bez dotykania. Inteligentna bateria z systemem Motion Control pozwala użytkownikom regulować zarówno temperaturę, jak i przepływ wody za pomocą gestów. Istnieje wiele różnych stylów, które można dopasować do preferencji projektowych właścicieli domów, a firma Moen jest tak przekonana do tej technologii, że istnieją nawet wersje bez uchwytu.

Moen Motion control

Moen Motion control

Wybór ciepłej, zimnej lub gorącej wody jest tak prosty, jak przesunięcie dłonią przed czujnikiem. Domyślne temperatury i preferowany schemat gestów można ustawić za pomocą aplikacji Moen Smart Water App. Bateria jest dostępna w różnych stylach, aby dopasować się do preferencji projektowych właścicieli domów. Smart Faucet with Motion Control zawiera wszystkie funkcje z poprzedniej baterii Moen, w tym sterowanie głosowe. Dostępne są opcje dozowania precyzyjnych ilości wody o dokładnej temperaturze, co może być świetnym rozwiązaniem dla piekarzy-amatorów. Jest też polecenie umyj ręce, które wstrzymuje przepływ wody na 20 sekund, podczas gdy szorujemy palce i dłonie. Co więcej, za pośrednictwem aplikacji można monitorować zużycie wody.

Zobacz też: Japońscy policjanci zgubili dane osobowe, które dostarczono na… dyskietkach

W ten oto sposób będziemy mogli swobodnie myć owoce, czy zmywać naczynia podczas gotowania nie marnując przy tym wody, ani nie dotykając brudną ręką do zaworów baterii, co zwykle jest dość irytujące i oznacza konieczność jej mycia. Niestety, producent nie pochwalił się ceną, ani datą premiery swojego systemu. Wygląda to jednak niezwykle obiecująco.

Źródło: Engadget

Sprawdź najnowsze wpisy