mAh-marshmallow-796965

Marshmallow nadchodzi wielkimi krokami, a wraz z nim sporo nowości. Była już mowa o nowej funkcji Google Now, która będzie wyświetlała pożądane przez nas aplikacje w czasie rzeczywistym. Następnie opublikowaliśmy wpis o kontrolowaniu wszystkich uprawnień do aplikacji, stąd też sami od tej pory będziemy mogli ustalić, które z nich przyznamy. Google stopniowo podaje nowinki – przyszedł więc czas na kolejną.

Wraz z udostępnieniem wersji Preview 3 Android zyskuje funkcje obliczania zużycia przez aplikacje baterii w mili amperogodzinach (mAh). Oznacza to, że od tej pory użytkownicy będą mieli większą kontrolę nad tym, na co ich telefon pobiera najwięcej energii. Istnieje już przecież funkcja, która pozwala podejrzeć, przez jakie aplikacje musimy szybciej podłączyć telefon do ładowania. Jest on jednak mało intuicyjny, ponieważ wyświetla statystki w sposób procentowy, nierzadko też podając błędne odczyty. Teraz ma się to zmienić, a tym samym pozwolić nam zaoszczędzić więcej energii.

Bateria w większości dostępnych smartfonów nie wytrzymuje więcej, niż jeden dzień. Powoduje to bardzo dużo niezadowolenie ze strony posiadaczy telefonów dotykowych, ponieważ postępująca technologia pozwala nawet na 8-rdzeniowy procesor i 6 calowy ekran 4k. Ciągle jednak jeszcze jesteśmy daleko w tyle w kwestii akumulatorów. Sprawne monitorowanie tego, na co energia w urządzeniu jest zużywana to zdecydowanie dobra informacja – ale na pewno nie rozwiąże tego poważnego problemu.

    Google News
    Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
    Obserwuj

    Jędrzej Markiewicz

    Konferansjer, trener wystąpień publicznych, felietonista.Oby-niedługo magister Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej UAM w Poznaniu.