ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
NFT pierwszego tweeta bezwartościowe

Square Enix inwestuje w zdecentralizowane gry blockchain

Autor: Paweł Maretycz Kategoria: Newsy

Funkcje blockchain w grach nie spotkały się do tej pory z najcieplejszym przyjęciem. Mimo to właśnie otrzymały wsparcie dużego wydawcy. Prezes Square Enix, Yosuke Matsuda, opublikował noworoczny list, w którym zaznaczył, że zdecentralizowane gry wykorzystujące technologie takie jak blockchain będą głównym tematem strategicznym dla firmy od 2022 roku. Matsuda nie wymienił tytułów, ale zasugerował, w jaki sposób przyszłe gry będą wykorzystywać rozproszoną technologię.

Square Enix stworzy gry blockchain

Square Enix stworzy gry blockchain

Firma zamierza wprowadzić ekonomię tokenów, aby wspierać samopodtrzymujący się rozwój gier. Szef firmy zdaje sobie sprawę, że wiele osób będzie sceptycznych. Mimo to wierzy, że przynajmniej niektórzy gracze chcą grać, aby wnieść swój wkład. Gry Blockchain teoretycznie stanowią bezpośrednią zachętę dla tych graczy do budowania własnej zawartości, zamiast polegać na dobrej woli i duchu wolontariatu. Może to oznaczać, że NFT w tym wypadku byłyby przedmioty tworzone przez graczy, lub modyfikacje.

Zobacz też: Uwaga, Snapdragon 8 Gen 1 ma problemy… Xiaomi 12 Pro ujawnia niedoskonałości Qualcomma

Square Enix będzie obserwować trendy na rynku i odpowiednio je rozwijać. Prezes firmy był jednak optymistą i zasugerował, że jego firma może wydać własne tokeny. To, czy rynek podąży za tym przykładem, to już inna historia. Nawet tak poważny wydawca, jak Ubisoft miał problemy z wczesną sprzedażą gier NFT. Nie ma więc gwarancji, że w wypadku Square Enix sytuacja będzie wyglądała lepiej. Wiele wskazuje na to, że NFT to moda jedynie wśród twórców gier, jednak sam pomysł nie porwał graczy. To jednak może się z czasem zmienić.

Źródło: Engadget

Sprawdź najnowsze wpisy