ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

OTVARTA z obsługą eSIM – cyfrowa karta za „piątaka” dla nowych usług

Autor: Bartosz Szczygielski Kategoria: Newsy

eSIM zawitało do operatora OTVARTA, co ten zresztą zapowiadał od jakiegoś już czasu. To dobra wiadomość dla tych, którzy byli zainteresowani wirtualną kartą, ponieważ dostają kolejnego operatora, który umożliwia korzystanie z tego typu rozwiązania. Ile trzeba zapłacić za stworzenie eSIM i co ona daje?

OTVARTA z obsługą eSIM

Otvarta esim

OTVARTA, czyli operator działający w infrastrukturze Plusa, wprowadził do swojej oferty możliwość zamawiania eSIM. Obecnie obowiązuje promocja na eSIM (regulamin w źródle tekstu), ale ta ma trwać do odwołania, więc trudno ocenić, jak długo będą obowiązywały podane tutaj ceny. Zapewne przez kilka miesięcy nie ma co się spodziewać podwyżki, choć dużo może zależeć tutaj od popularności eSIM. Z rozwiązania można korzystać już w kilku sprzętach obecnych na naszym rynku, ale nie jest to jeszcze powszechnie dostępne rozwiązanie. Tak prezentują się ceny za eSIM w OTVARTA.

  • Wydanie karty eSIM przy zakupie nowej Usługi – 5 złotych
  • Opłata za każde kolejne zlecenie wygenerowania Profilu eSIM (wymianę karty eSIM) – 5 złotych
  • Wymiana karty eSIM na Kartę SIM – 25 złotych

Warto dodać, że eSIM dostępne jest zarówno w ofertach głosowych (abonament), jak również z ofercie mobilnego internetu. Najtańsza opcja u operatora to 9,99 złotych miesięcznie, gdzie mamy 60 minut bezpłatnych rozmów, wiadomości za 0,19 groszy i 2 GB Internetu. Oferty bez limitu na połączenia i wiadomości zaczynają się od 18,99 złotych miesięcznie, a wtedy otrzymujemy jeszcze 21 GB Internetu. I oczywiście do tego należy doliczyć te 5 złotych płatne jednorazowo przy zakupie danej usługi. Profil eSIM ważny jest przez trzy miesiące od jego wygenerowania. Jeżeli w tym czasie nie zdecydujemy się z niego skorzystać, trzeba będzie ponownie zgłosić się do operatora.

Zobacz też: UPC zmienia ceny od 1 lutego, ale źle się do tego zabiera.

Karta eSIM jest następczynią fizycznych kart SIM. Skrót pochodzi od nazwy „Embedded SIM” – w dosłownym tłumaczeniu „wbudowana SIM”. Przyjęła ona postać cyfrową. Cały zapis odbywa się na mini module (około 5 x 6 mm) z czipem na stałe umieszczonym w urządzeniu mobilnym (telefonie, tablecie czy smartwatchu). Dzięki temu nie ma potrzeby fizycznego umieszczania karty SIM w smartfonie.

OTVARTA blog

Źródło: OTVARTA

Sprawdź najnowsze wpisy