ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
NFT na smartTV Samsunga

Samsung umieszcza NFT w swoich inteligentnych telewizorach

Autor: Paweł Maretycz Kategoria: Newsy

Biorąc pod uwagę, że rok 2021 był przełomowy dla NFT, nie jest szczególnie zaskakujące, że główne firmy technologiczne podczas targów CES 2022 chcą się skupić właśnie na tej technologii. Najnowszy przykład pochodzi od Samsunga, który ujawnił nową platformę agregacji NFT przeznaczoną dla swoich inteligentnych telewizorów.

NFT na smartTV Samsunga

NFT na smartTV Samsunga

Platforma, która będzie dostępna w modelach Samsung The Sero, The Serif i The Frame, pozwala użytkownikom na przeglądanie i kupowanie NFT bezpośrednio z ich odbiorników. Platforma pobiera NFT z kilku rynków, dzięki czemu użytkownicy mogą podejrzeć wirtualne dzieła sztuki i zobaczyć inne istotne szczegóły, takie jak to, kto stworzył dzieło, a także pozostałe metadane blockchain. Ci, którzy już posiadają NFT, mogą również wykorzystać platformę do zaprezentowania swojej kolekcji. Samsung zauważa, że jego technologia Smart Calibration może automatycznie dostosować ustawienia telewizora do specyfikacji oryginalnego twórcy, aby zapewnić, że obraz jest renderowany na telewizorze tak wiernie, jak to tylko możliwe.

Zobacz też: Nowy taryfikator mandatów już obowiązuje — ile za używanie telefonu podczas jazdy?

Tym, co może się przekuć na sukces podejścia Samsunga, jest mała nachalność nowego rozwiązania. Osoby niezainteresowane NFT nie odczują większej różnicy, czego nie można powiedzieć o grach, których twórcy starają się wejść w ten nowy, wirtualny rynek. Dodatkowo sam Samsung nie wystartował z własnymi tokenami, a jedynie daje funkcję fanom obecnych rozwiązań. Przy okazji prywatne zbiory wirtualnej sztuki będą mogły być prezentowane bezpośrednio na telewizorze w salonie, co jest znacznie lepszym miejscem na ich podziwianie, niż ekran komputera.

Źródło: Engadget

Sprawdź najnowsze wpisy