ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

Internet w UPC będzie szybszy i… droższy – wystarczy zrestartować modem

Autor: Bartosz Szczygielski Kategoria: Newsy

1 lutego 2022 roku ma zostać podniesiona prędkość Internetu u operatora kablowego UPC Polska. To teoretycznie dobra wiadomość, ale razem z większą prędkością, większy będzie także rachunek do zapłacenia. UPC Polska rozsyła do swoich klientów stosowne maile z taką informacją, ale niewykluczone, że część z nich nawet ich nie odczyta. Lepiej to zrobić, by potem nie być zdziwionym. Szczególnie, że jedyne co trzeba zrobić, to zrestartować modem, a rachunek pójdzie w górę.

UPC Polska – szybszy Internet i większy rachunek

UPC szybszy internet
Fot. UPC Blog

Jeżeli korzystacie z oferty UPC Polska, niewykluczone, że dostaliście już informację o zmianach. Od 1 lutego będzie można zwiększyć prędkość internetu. W zależności od tego, jaka jest obecnie i jakie są warunki, ta prędkość może wzrosnąć do 500 czy 750 Mb/s. Jednocześnie wysokość abonamentu wzrośnie o 8 złotych. Żeby skorzystać z przyśpieszonej prędkości nie trzeba będzie się nigdzie rejestrować lub zapisywać, a po 1 lutego jedynie zrestartować modem/router. Niby proste, ale zapewne sporo osób będzie zdziwionych, że kolejne rachunki będą wyższe, bo po prostu maila od UPC Polska nie przeczytało.

UPC dokłada wszelkich starań, by stale być operatorem pierwszego wyboru w Polsce, nie tylko z powodu najlepszej jakości usług, ale także obsługi. Dbamy o to, by nasze oferty jak najlepiej odpowiadały na potrzeby naszych klientów, oferujemy im jednocześnie pełną elastyczność. Stąd, w ramach naszych działań, zaoferowaliśmy klientom jeszcze wyższą jakość i wartość świadczonych usług, zapewniając im możliwość pozostania przy dotychczasowych opcjach albo skorzystania z lepszej oferty z możliwością rezygnacji w ciągu 6 miesięcy i powrotu do pierwotnej opcji wraz z kompensatą, a także wypowiedzenia umowy. Jednocześnie, dokładamy wszelkich starań, by klienci byli w pełni poinformowani o wszystkich dostępnych możliwościach, wykorzystując istniejące kanały kontaktu, w tym regularną komunikację e-mailową oraz SMS-ową.

Michał Fura, rzecznik prasowy UPC dla Wirtualne Media

Zobacz też: Nowości na 2022 rok w telewizorach Samsunga.

Podwyżka może i nie jest gigantyczna, ale w skali roku będzie to już 96 złotych. Jednak UPC Polska daje możliwość swoim użytkownikom na w miarę proste wycofanie się z powyżej opisanych zmian.

Szybszy Internet w UPC – co trzeba zrobić?

UPC Polska internet formularz

Zmiany mają wejść w życie od 1 lutego i do tego czasu można zadeklarować to, czy chcemy korzystać z szybszego Internetu od UPC. Operator przygotował specjalną stronę, na której należy wypełnić formularz deklaracyjny. Należy w nim podać swój numer klienta oraz PESEL, a następnie postępować zgodnie z instrukcjami tam zamieszczonymi. Taka uzupełniona deklaracja ma sprawić, że po 1 lutego 2022 roku opłaty za korzystanie z Internetu od UPC Polska nie ulegną zmianie (podobnie jak sama jego prędkość).

Jeżeli nic nie zrobimy, to do 31 lipca 2022 roku można będzie testować nową, zwiększoną prędkość Internetu. Użytkownik będzie miał 6 miesięcy na to, by zdecydować, czy nowa prędkość i rachunek mu odpowiadają lub wrócić do poprzedniego stanu rzeczy. Jeżeli zdecydujemy się na zrezygnowanie z usługi, operator zwróci różnicę w abonamencie. Tutaj wymagany będzie już kontakt z infolinią, a zwrot ma nastąpić za okres od 1 lutego do dnia kontaktu. Dodatkowo UPC Polska przygotowało specjalną stronę, gdzie można zlecić przypomnienie o tym, że kończy się nasz okres testowy.

Takie zmiany nie ucieszą klientów

Zapewne część osób, które korzysta z usług UPC Polska będzie zadowolonych z faktu, że prędkość Internetu pójdzie w górę. Jednak inni mogą nie być zachwyceni tym, jak przebiegać ma sposób uaktywnienia usługi. W końcu restart modemu czy routera nie jest czymś niezwykłym i czasem po prostu trzeba to zrobić. Jeżeli ktoś o zmianie cen nie będzie wiedział, a jednocześnie wzrośnie mu rachunek, to czeka go niemiła niespodzianka. Owszem, można się z tego „wypisać”, ale lepszym pomysłem byłoby, gdyby to użytkownicy mogli sami decydować czy chcą zmiany. Opcja zapisania się do ulepszonej wersji usługi była rozwiązaniem mniej kontrowersyjnym.  A Wy dostaliście takiego maila od UPC Polska?

Źródło: Wirtualne Media

Sprawdź najnowsze wpisy