ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Samsung Micro LED TV 2022

Samsung przedstawia nowości w telewizorach na 2022 rok

Autor: Bartosz Szczygielski Kategoria: Newsy

Samsung uchylił rąbka tajemnicy na temat tego, co zaoferują jego telewizory i ekrany w 2022 roku. Na chwilę przed CES 2022 producent opublikował informacje o tym, co ciekawego przyniesie ten rok. Zmian będzie całkiem sporo i widać, że Samsung mocno inwestuje w rozwijanie m.in. Neo QLED, ale to nie wszystko, co czeka nas w 2022.

Samsung – Micro LED w 2022 ze zmianami

Samsung Micro LED 2022

Podczas CES 2022 Samsung zamierza zaprezentować telewizory z technologią Micro LED w trzech rozmiarach: 110’’, 101’’ oraz 89’’. Te mają korzystać z 25 milionów diod LED wielkości mikrometra oraz 20-bitową głębię skali szarości. To ma przełożyć się na lepsze odwzorowanie kolorów w konkretnych scenach, a do tego ekran wyświetla ponadto 100% gamy barw DCI i Adobe RGB. Ramki w tych telewizorach mają być minimalne i sam wyświetlacz ma zajmować 99,99% przodu urządzenia. Do tego dojdą także kolejne funkcje.

  • Art Mode (Tryb Sztuka) pozwala użytkownikom przekształcić każde pomieszczenie w galerię sztuki, mogą bowiem wybierać i prezentować na ekranie ulubione dzieła czy cyfrowe fotografie. MICRO LED z oferty na rok 2022 oferuje również dwie ekskluzywne prace multimedialne stworzone przez znanego artystę i designera Refika Anadola.
  • Multi View umożliwia jednoczesne śledzenie treści pochodzących z czterech różnych źródeł – z dowolnego spośród czterech portów HDMI urządzenia bądź ze wszystkich tych portów na raz – w doskonałej rozdzielczości 4K przy nawet 120 kl./sek.
  • Dolby Atmos dostarcza wciągających wrażeń audio klasy premium za sprawą górnych, bocznych i dolnych głośników kanałowych generujących wielowymiarowe brzmienie.

Zobacz też: Radio 357 z kolejnym rekordem na Patronite.

Samsung Neo QLED 2022

Samsung Neo QLED 2022

Telewizory Samsunga na 2022, które będą korzystać z Neo QLED mają jeszcze lepiej odwzorowywać obraz na ekranie. Ma to zapewnić nowa wersja procesora Neo Quantum, która „gwarantuje zaawansowane mapowanie kontrastu za sprawą BLU (jednostki podświetlenia), zwiększając skalę luminacji z 12- do 14-bitowej, co umożliwia lepszą kontrolę źródła światła, jakim są diody Quantum Mini LED”. To ma przekładać się na większe możliwości w kwestii kontroli oświetlenia na skali obejmującej aż 16 384 kroków (wcześniejsze sprzęty 4096 kroków). Do tego dochodzi jeszcze tryb EyeComfort, czyli automatyczne dostosowanie jasności oraz tonacji dzięki wbudowanemu czujnikowi światła i informacjom o porze dnia. W 2022 roku Neo QLED ma przynieść zmiany także w sferze dźwięku. Rozwiązanie OTS (Dźwięk Podążający za Obiektem) zostało rozbudowane, co ma przekładać się na pełniejsze brzmienie przestrzenne.

Nowa technologia Shape Adaptive Light wykorzystuje procesor Neo Quantum, by analizować linie, kształty i powierzchnie w celu sterowania układem światła generowanego przez diody Quantum Mini LED, a co za tym idzie – udoskonalania jasności i wierności odwzorowania wszelkich kształtów wyświetlanych na ekranie. Efektem jest niezwykła jakość obrazu HDR. Neo QLED firmy Samsung na rok 2022 oferuje ponadto Real Depth Enhancer, multiinteligentny algorytm sterujący jakością obrazu. To technologiczne udoskonalenie zapewnia większe poczucie realizmu prezentowanych treści, definiując widoczne na ekranie obiekty, przetwarzając je z uwzględnieniem tła i generując większą głębię.

Samsung informacja prasowa

Matte Display w telewizorach lifestyle’owych

Samsung The Frame 2022

W serii telewizorów, które Samsung określa mianem lifestyle’owych zostanie wykorzystany wyświetlacz Matte Display. Ten charakteryzuje się właściwościami antyodblaskowymi i antyrefleksyjnymi, a dodatkowo za zabezpieczony jest przed odciskami palców. Telewizory otrzymały za to trzy poświadczenia UL (Underwriter Laboratories) – „Wolny od odblasku wywołującego odbicia”, „Wolny od odblasku zmniejszającego komfort oglądania” i „Wolny od odblasku uniemożliwiającego oglądanie prezentowanych treści”.

  • The Frame dostarcza najbardziej realistyczne odwzorowanie dzieł sztuki prezentowanej poza warunkami muzealnymi za sprawą braku odblasku i niskiego wskaźnika odbicia, które gwarantowane są przez wyświetlacz Matte Display. Jest on ponadto zabezpieczony przed odciskami palców i smugami, dzięki czemu użytkownicy mogą cieszyć się ulubionymi dziełami w optymalnej jakości. The Frame dostępny jest w rozmiarach od 32” do 85”.
  • The Serif wykorzystuje matowe wykończenie obudowy, która idealnie łączy się z wyświetlaczem Matte Display, dodatkowo podkreślając unikatowy design tego niezwykłego telewizora. Za sprawą nowego modelu o przekątnej ekranu wynoszącej 65” telewizor jest teraz dostępny w rozmiarach od 43” do 65”.
  • The Sero gwarantuje zoptymalizowane wrażenia wizualne dzięki nowemu wyświetlaczowi Matte Display – zarówno w orientacji poziomej, jak i pionowej. Nowa, dostępna w pionie funkcja Multi View znacząco usprawnia multitasking, umożliwia bowiem jednoczesne śledzenie różnych treści w górnej i dolnej części ekranu bądź wyszukiwanie informacji online bez przerywania oglądania.

Smart Hub

Telewizory Samsung Smart z oferty na rok 2022 otrzymają także nową platformę Smart Hub. Ta ma dawać dostęp do nowych treści czy pomóc w ich odkrywaniu. Znajdą się tam:

  • Gaming Hub: rozwiązanie to umożliwia graczom odkrywanie nowych tytułów i cieszenie się tymi, które już znają i kochają, za sprawą usług streamingu. Dzięki partnerstwom Samsung z branżowymi liderami – NVIDIA GeForce Now, Stadia i Utomik – użytkownicy mają dostęp do bogatej biblioteki gier. A to dopiero początek!
  • Watch Together: ta nowa aplikacja pozwala użytkownikom łączyć się na wideoczacie z przyjaciółmi lub członkami rodziny i jednocześnie oglądać ulubione seriale czy filmy. To doskonały sposób na to, by wszyscy poczuli, że znajdują się bliżej siebie.
  • NFT Platform: aplikacja ta wykorzystuje intuicyjną, zintegrowaną platformę w celu odkrywania i kupowania cyfrowych dzieł sztuki, a także obrotu nimi, za pośrednictwem ekranów MICRO LED oraz telewizorów Neo QLED i The Frame.
  • Smart Calibration: to funkcja pozwalająca perfekcyjnie dostroić ustawienia, by widzowie mogli cieszyć się doskonałą jakością obrazu. Tryb podstawowy oferuje łatwą i szybką kalibrację ekranu w 30 sekund, natomiast tryb profesjonalny zapewni jego optymalną jakość w ok. 10 minut.

Źródło: Samsung informacja prasowa

Sprawdź najnowsze wpisy