ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Ineo Pure Cooper Heatsink [M12] 

Kolejne gigantyczne chłodzenie dla SSD – tym razem jest cicho i względnie tanio

Autor: Paweł Maretycz Kategoria: Newsy

Firma Ineo wprowadza na rynek nowy radiator M.2 o unikalnym wyglądzie, który dodaje do płyty głównej tunel z miedzianymi rurami. A wszystko to za 19,99 dolarów, czyli około 80 złotych. Biorąc pod uwagę, że jest to dość niszowy produkt, to nie jest to aż tak wygórowana cena. Zwłaszcza że w przeciwieństwie do ostatnio opisywanego aktywnego chłodzenia na SSD jest to jednostka w pełni pasywna.

Ineo Pure Cooper Heatsink [M12] 

Ineo Pure Cooper Heatsink [M12] 

Radiator Ineo M.2 2280 SSD Pure Cooper Heatsink [M12] charakteryzuje się wyglądem premium. Jego głównym elementem jest rurka cieplna z czystej miedzi, która wije się wokół solidnej podstawy z anodyzowanego aluminium, i obiecuje obniżyć temperaturę pracy dysku SSD od 10 do 25 stopni Celsjusza. Patrząc dokładniej na projekt Ineo, wydaje się on niezwykle efektowny. Niestety, producent popełnił tu kilka błędów. Na przykład nie spłaszczył rurek cieplnych na miejscu styku, a zostawił żeberka, które znacznie ograniczają powierzchnię styku. Firma zaleca, aby te przestrzenie wypełnić pastą termoprzewodzącą. To jednak oznacza marnotrawstwo pasty i niższą efektywność chłodzenia.

Zobacz też: Microsoft Defender otrzymuje nowe funkcje do walki z Log4j

Możemy także zapomnieć o płytach głównych z portem M.2 na odwrocie lub znajdującym się pod kartą graficzną. To także spora wada, jednak wynika ona z nie najlepszego projektu niektórych płyt głównych, a nie autorów chłodzenia. Zwłaszcza że to nie rozwija się zbytnio na boki, a jedynie nad samym dyskiem. Miejmy nadzieję, że w następnej generacji sprzętu producent zdecyduje się na bardziej spłaszczony spód chłodzenia, co powinno dać o wiele lepsze wyniki.

Źródło: Tomshardware

Sprawdź najnowsze wpisy