Samsung zmniejsza produkcję procesorów w Chinach

Samsung zmniejsza produkcję układów w Chinach – SSD mogą podrożeć

1 minuta czytania
Komentarze

Ścisła blokada wprowadzona w Xian w celu powstrzymania COVID-19 w świetle wariantu Omicron spowodowała, że Samsung Electronics zmniejszył produkcję chipów w tym regionie. Firma w komunikacie prasowym poinformowała, że podjęła decyzję o tymczasowym dostosowaniu operacji w swojej fabryce chipów w mieście do warunków epidemiologicznych.

Samsung zmniejsza produkcję procesorów w Chinach

Samsung zmniejsza produkcję procesorów w Chinach

W komunikacie prasowym stwierdzono, że decyzja została podjęta w celu ochrony zdrowia i bezpieczeństwa pracowników i partnerów, co pozostaje najwyższym priorytetem firmy. Niezbędne środki zostaną również podjęte w celu zapewnienia, że konsumenci nie ucierpią, w tym wykorzystanie globalnej sieci produkcyjnej Samsunga. Warto tu dodać, że kilka dni wcześniej chińskie władze wprowadziły blokadę fabryki w Xian, co spowodowało nadzwyczajną reakcję firmy Samsung, która przesunęła cały dostępny na miejscu personel na linię produkcyjną, aby mogła ona nadal działać z maksymalną wydajnością.

Ze względu na blokadę, istnieją trudności w dojazdach pracowników i logistyce, więc dostosowanie operacji było nieuniknione. Kiedy blokada zostanie zniesiona, operacje zostaną unormowane.

— powiedział pracownik firmy w rozmowie z  Korea Herald.

Źródło: Orange wprowadza zmiany w ofercie roamingowej w UE — większy limit GB, niższe opłaty

Jak widać, plany te uległy zmianie i Samsung zdecydował się jednak na zmniejszenie produkcji. Warto tu podkreślić, że fabryka w Xian jest jedyną zagraniczną fabryką chipów pamięci Samsunga i działa od 2014 roku. Około 40% chipów NAND flash firmy pochodzi właśnie z niej. Może to oznaczać podwyżkę cen SSD i problemy z ich dostępnością zależne od tego, jak długo potrwa blokada w regionie.

Źródło: Gizmochina

Motyw