ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
LG OLED EX

LG OLED.EX – będzie o 30 procent jaśniej, a ramki telewizorów będą mniejsze

Autor: Bartosz Szczygielski Kategoria: Newsy

Panele LG OLED.EX przyniosą w przyszłym roku spore zmiany w telewizorach firmy. LG zapowiedziało nową wersję paneli, które mają być o aż 30 procent jaśniejsze, niż te obecne teraz w telewizorach firmy. To niejedyna zmiana, która pojawi się w nowych telewizorach producenta, ale jedna z ważniejszych. Co takiego przyniosą OLED.EX?

LG OLED.EX – nowa jakość telewizorów

LG OLED EX
Fot. LG / Engadget

Osoby, które szukają dla siebie nowego telewizora stoją przed trudnym wyborem. LCD, a może OLED to tylko jedna z rzeczy, nad którą muszą się zastanowić. Teraz LG będzie robiło wszystko, by przyciągnąć klientów do ich produktów. Wszystko za sprawą OLED.EX, czyli nowego rodzaju paneli, które na rynek mają trafić w połowie 2022 roku. Przyjdzie więc nam jeszcze chwilę na to poczekać, ale zdaje się, że będzie warto. Głównie dlatego, że nowe telewizory LG będą przede wszystkim jaśniejsze. LG zapowiada, że OLED.EX ma być o 30% jaśniejsze, niż obecnie produkowane przez firmę panele, a przy tym kolory mają być odpowiednio odwzorowane.

Nowe panele od LG mają mieć zmieniony skład chemiczny swojej warstwy świecącej, gdzie zostaną zastosowane związki deuteru. Do tego mają dojść jeszcze nowego rodzaju algorytmy sztucznej inteligencji, co ma przełożyć się finalnie na większą jasność oraz lepszą szczegółowość samego obrazu. Algorytmy SI mają także uczyć się tego, co oglądamy, by lepiej dopasowywać to, jak pracują poszczególne piksele.

Zobacz też: Czym jest Microsoft Edge Games?

Sama nazwa EX odnosi się do dwóch słów – Evolution (ewolucja) oraz Experience (doświadczenie), co ma tłumaczyć to, czego możemy się spodziewać po nowych panelach. LG zamierza także zmniejszyć ramki wokół samych wyświetlaczy. Jak podaje firma, dziś przy 65 calach takie ramki mają około 6 mm grubości. Firma chce zejść do 4 mm, co daje o 1/3 mniej. Teraz można tylko już czekać na telewizory od LG i zobaczymy, czy faktycznie firma słowa dotrzyma, a my zobaczymy różnicę.

Źródło: LG biuro prasowe / Engadget

Sprawdź najnowsze wpisy