Chromecast-for-Smartband-Talk_2_result-640x360

 

 

Smartband Talk (SWR30) to jeden z najciekawszych inteligentnych zegarków, jakie są dostępne nie tylko w ofercie firmy Sony, ale w ogóle. To połączenie najlepszych cech smartwatchy (wyświetlanie informacji na nadgarstku, sterowanie smartfonem itd.) i inteligentnych opasek (dłuższy czas pracy na zasilaniu, funkcje związane z aktywnością fizyczną jak licznik kroków, czasu spędzonego na bieganiu) w jednym urządzeniu. Producent od czasu premiery nieustannie dba o posiadaczy SWR30 i co jakiś czas wypuszczane są aktualizacje wnoszące nowe funkcje czy usprawniające już istniejące.  Właśnie pojawiła się nowa aplikacja dla Smartbanda: Chromecast. Jak się zapewne domyślacie aplikacja umożliwia sterowanie multimediami odtwarzanymi za pomocą tego sprzętu.

 

Chromecast-for-Smartband-p2

 

Chromecast-for-Smartband-p1

 

Chromecast-for-Smartband-Talk_7_result-315x560

 

Chromecast dla Smartbanda to aplikacja – pilot zdalnego sterowania umożliwiający zatrzymywanie odtwarzania i wznawianie. Do działania programu oczywiście musimy posiadać zainstalowany na smartfonie menedżer Smartband’a (wszyscy posiadacze SWR30 i tak instalują ten program na swoim urządzeniu).

Nowa aplikacja z  rozszerza i tak bardzo duże możliwości Sony Smartband SWR30. W przeciwieństwie bowiem do wszystkich zegarków działających na bazie platformy Android Wear, ten zegarek umożliwia między innymi prowadzenie rozmów głosowych z jego pomocą – nasz smartfon może wtedy być np. w kieszeni lub w schowku jeśli np. prowadzimy samochód. Smartband Talk SWR30 posiada bowiem mikrofon jak i głośnik przez co świetnie się nadaje do roli samochodowego zestawu głośnomówiącego – co miałem okazję jakiś czas temu sprawdzić. Inne ciekawe funkcje to choćby możliwość głosowego zapytania o pogodę, czas czy zaplanowane zdarzenia w terminarzu – po chwili na ekranie wyświetli się oczekiwana informacja oraz zostanie odczytana na głos. Bezpośrednio z zegarka możemy także dzwonić do naszych ulubionych kontaktów, czytać smsy i inne powiadomienia, a takze odbierać każde połączenia głosowe.

 

Co sądzicie o takim zastosowaniu zegarków?

 

 

Źródło: Xperiablog.net

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Adrian Smorąg