Edge Games

Edge Games – nowa funkcja Microsoftu zbiera sporą krytykę

2 minuty czytania
Komentarze


Microsoft od dawna stara się przyciągnąć użytkowników do Edge poprzez dodawanie kolejnych funkcji. Najnowszym dodatkiem wydaje się być panel Games, choć trudno sobie wyobrazić, by wiele osób przesiadło się na Edge tylko dlatego, że mogą grać w gry casualowe bezpośrednio w przeglądarce opartej na Chromium. Z drugiej jednak strony suma takich dodatkowych funkcjonalności może okazać się naprawdę istotnym argumentem za zmianą.

Edge Games

Edge Games

Redditor u/Leopeva64-2 zauważył przełącznik przycisku Games w ustawieniach wyglądu najnowszej wersji Edge Canary. Włączenie funkcji dodaje przycisk Games na pasku narzędziowym przeglądarki, obok paska adresu. Kliknięcie przycisku powoduje wyświetlenie po prawej stronie Edge panelu wypełnionego tytułami przeglądarkowymi, z których wiele pochodzi ze strony MSN Games, posortowanymi w kategorie, takie jak Arcade, Board & Card, Puzzle, Sports, Casual, Microsoft Classics i inne. Kliknięcie jednego z tytułów powoduje uruchomienie go bezpośrednio w przeglądarce.

Zobacz też: Wyprzedaż gier niezależnych w Epic Games Store. Rewelacyjne produkcje dostępne w super cenach!

Nie wiemy, kiedy opcja panelu Games dotrze do użytkowników Edge w innych kanałach, zakładając, że w ogóle do tego dojdzie. W końcu nie wszystkie funkcje testowe trafiają do ostatecznego produktu. Zwłaszcza że sądząc po komentarzach na Reddicie, wiele osób nie jest zadowolonych z tego dodatku. Pojawiają się zarzuty, że przeglądarka może szybko stać się ociężałym kombajnem do wszystkiego i niczego, oraz że zaśmieci to tylko jej UI niepotrzebnymi przełącznikami. Najlepszym rozwiązaniem byłoby możliwość włączenia opcji Games z menu ustawień. Jednak czy ktoś, kto sobie z tym poradzi, potrzebuje dedykowanego przycisku, aby wejść na stronę z grami online? Przecież równie dobrze taka osoba może przypiąć sobie zakładkę do paska.

Źródło: TechSpot

Motyw