ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Braki Nintendo Switch

Nintendo ostrzega – dostępność ich konsol może wkrótce przypominać tą PS5

Autor: Paweł Maretycz Kategoria: Newsy

Nintendo Switch nie ucierpiało z powodu braku chipów tak mocno, jak PlayStation 5, Xbox Series S/X czy karty graficzne. Mimo to prezes firmy ostrzegł, że może się to zmienić od przyszłego miesiąca. Podczas gdy najnowsze konsole od Microsoftu i Sony pozostają niewiarygodnie trudne do znalezienia w sklepach, to Nintendo Switch radziło sobie lepiej przez większość globalnego kryzysu. Konsole te spokojnie można kupić w niemalże dowolnym większym sklepie z elektroniką bez większego problemu.

Braki Nintendo Switch

Braki Nintendo Switch

Jednak prezes Nintendo Shuntaro Furukawa ostrzega, że urządzenia Nintendo Switch mogą wkrótce stanąć w obliczu takich samych problemów z dostępnością, jak wiele innych dóbr elektroniki użytkowej. Według japońskiej gazety Kyoto NP Furukawa powiedział, że podaż Switch może ulec stagnacji na początku 2022 roku z powodu niedoboru chipów i zakłóceń w globalnej logistyce. Nintendo Switch było najlepiej sprzedającą się platformą sprzętową zarówno pod względem sprzedanych jednostek przez 35 z poprzednich 36 miesięcy. Jednak pomimo tych imponujących statystyk, Nintendo w zeszłym miesiącu obniżyło prognozę sprzedaży Switch z 25,5 mln do 24 mln w wyniku niedoboru półprzewodników.

Zobacz też: Jak zabezpieczyć Dysk Google przed utratą dostępu do plików?

Wiadomość o potencjalnych problemach z dostępnością Switcha będzie ciosem dla fanów Nintendo, zwłaszcza że handheld szybko zbliża się do rekordu 101,63 mln egzemplarzy ustanowionego przez Wii. Bez wątpienia pobije tę liczbę, ale może to potrwać nieco dłużej, niż oczekiwano. Oczywiście problemy te dotkną Polskę w mniejszym stopniu i znacznie później. Co prawda Switch jest najpopularniejszą konsolą Nintendo w naszym kraju. Wciąż jednak jest to produkt dość niszowy i tak szybko ze sklepów nie zniknie.

Źródło: TechSpot

Sprawdź najnowsze wpisy