ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

Goophone X1 to chiński klon HTC One S

Autor: Piotr Andrzejewski Kategoria: Newsy

goophone
Producenci smartfonów z Dalekiego Wschodu nie od dziś znani są z kopiowania pomysłów, funkcji, a nieraz nawet całych urządzeń bardziej znanych firm. Smartfonem, który zwrócił naszą uwagę w ostatnim czasie jest niejaki Goophone X1, który do złudzenia przypomina HTC One S.

Telefon chińskiej produkcji tak jak model HTC dostępny jest w dwóch wersjach kolorystycznych – szarej i czarnej i posiada 7,8 mm grubości. Na pierwszy rzut oka ciężko znaleźć jakiekolwiek różnice między obydwoma smartfonami, gdyż nawet układ przycisków jest taki sam, jak zastosowany w One S. Ekran urządzenia posiada przekątną 4,3″ i rozdzielczość qHD, Goophone X1 został też wyposażony w aparat 8 MPx. Dodatkowo smartfon ma 16 GB Pamięci wewnętrznej i 1 GB RAM. Zasadniczą różnicą między obydwoma modelami jest zastosowany procesor – w przypadku Chińczyka jest to jednordzeniowy układ o taktowaniu 1 GHz. Goophone X1 pracuje pod kontrolą relatywnie czystego Androida 4.0 IceCream Sandwich, wzbogaconego o widżety producenta.

Goophone X1 to nie pierwszy przypadek kopiowania pomysłów HTC przez innych producentów. Trzeba przyznać, że jest to wizualnie niemal idealna kopia HTC One S i nieobeznany nabywca może mieć problem z rozróżnieniem obydwu smartfonów.

źródło: ubergizmo.com 

Sprawdź najnowsze wpisy