ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
bonusy dla klientów orange

Orange wprowadza zmiany w ofercie roamingowej w UE — większy limit GB, niższe opłaty

Autor: Mateusz Nowak Kategoria: Newsy

Orange poinformował, że wprowadza zmiany w ofercie roamingowej w Unii Europejskiej. Nowe zasady zaczną obowiązywać od początku 2022 roku. Co dokładnie się zmieni?

Zmiany w ofercie roamingowej w Orange

orange zmiany w ofercie roamingowej

Od 1 stycznia 2022 roku pomarańczowy operator podwyższy limit GB w planach taryfowych nawet o 1,79 GB. Orange obniży również opłaty dodatkowe za połączenia głosowe. Obecnie taka opłata wynosi 4 grosze, po zmianach będą to natomiast 3 grosze. Opłaty za każdy GB transmisji danych również zostaną obniżone. Cena za GB wyniesie 14,36 zł. Zmiany dotyczą zarówno klientów indywidualnych, jak i biznesowych.

Oferta roamingu w UE dotyczy krajów w strefie nr 1. Są to Austria, Belgia, Bułgaria, Chorwacja, Cypr (Republika Cypryjska), Czechy, Dania, Estonia, Finlandia, Francja, Gibraltar, Grecja, Gujana Francuska, Gwadelupa, Hiszpania (również Wyspy Kanaryjskie), Holandia, Irlandia, Litwa, Luksemburg, Łotwa, Malta, Martynika, Niemcy, Portugalia (również Madera oraz Azory), Reunion, Rumunia, Słowacja, Słowenia, Szwecja, Węgry, Włochy, Norwegia, Islandia, a także Liechtenstein.

Czytaj także: Bezpłatny pakiet 1 GB w roamingu w UE — skromny bonus od T-Mobile

Inaczej wygląda sytuacja w Wielkiej Brytanii oraz Gibraltarze. Ze względu na Brexit przeszły one ze strefy roamingowej 1 do strefy 2. Oznaczało to stopniowe zmiany w cennikach. We wrześniu informowaliśmy o nowych cenach usług telekomunikacyjnych związanych z roamingiem w Wielkiej Brytanii.

źródło: Blog Orange

Sprawdź najnowsze wpisy